Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hátrányos helyzetűnek számítok?

Hátrányos helyzetűnek számítok?

Figyelt kérdés

sziasztok.


Nemrég hallottam egy ismerősömről, hogy lisztérzékeny, és emiatt hátrányos helyzetűnek számít.


Nos én fémallergiával szenvedek, immár 4. éve.


Nekem ugyanúgy kell szednem a drága allergiagyógyszert, ugyanúgy van papírom róla, hogy "beteg vagyok".


Szerintetek én beletartozom a hátrányos helyzetűen kategóriájába?


Igazából a felvételi többletpontoknál elég sokat segítene, persze a kedvezmények sem jönnének rosszul.


2011. aug. 6. 19:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy nem.
2011. aug. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem sem. Hátrányos helyzetűnek az számít, aki rendszeres gyermekvédelmi támogatásba részesül, félárva vagy tartós nevelésbe vették.

Úgy tudom ezen kívül a fogyatékosság és súlyos betegség is lehet ok..de a fémallergia az szerintem nem tartozik közéjük.

A szociális támogatásnál viszont esetleg figyelembe vehetik az egyetemen.

2011. aug. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

de akkor az, aki lisztallergiás, az miért kap?

nekem ugyanúgy meg kell vennem a 3000 forintos gyógyszert, mint mondjuk egy asztmásnak a pár száz forintos pumpát.

2011. aug. 6. 19:38
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem. Ahogy az előttem szóló írta, csak az hátrányos helyzetú, akit a jegyző védelembe vett, vagy utána gyermekvédelmi támogatást folyósítottak középfokú tanulmányai alatt.
2011. aug. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
és ha elmegyek a jegyzőhöz?:D
2011. aug. 6. 19:49
 6/13 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy az asztmához nem lenne elég 3000 Ft se, nemhogy pár száz...
2011. aug. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ez nem úgy működik hogy bemész hozzá, hogy ugyan vegyen már védelmébe. Elég nyomós oknak kell lennie, például, az egy főre eső jövedelmetek nem éri el a 30ezret például.
2011. aug. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nyugodj, meg aki lisztérzékeny, az sem hátrányos helyzetű, legfeljebb akkor, ha más is közrejátszik, de ez nem nem a betegsége.
2011. aug. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

menjen dolgozni akinek nem haladja meg a 30 ezret...

mert ez önálló döntés, de az hogy valaki beteg, azt nem választhatta

2011. aug. 6. 21:10
 10/13 anonim ***** válasza:
Úgy is lehet hogy apa-anya minimálbérért dolozik, de vagytok rá öten. Nekem is van pár betegségem, mégse kaptam rá plusz pontot.
2011. aug. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!