Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hálapénz vagy hálaajándék?...

Hálapénz vagy hálaajándék? Egyáltalán szükségses ez műtét után?

Figyelt kérdés

Csütörtökön fognak műteni részleges porcleválással. A műtét nem nagy szám, rutinműtét, altatni fognak, de még aznap hazaengednek. A dokit egyszer láttam, amikor kivizsgált.

Sajnos olyan helyzetben vagyok, hogy csak pár ezer forintot tudnék adni neki - egyetemista vagyok, és nyáron nem kapok ösztöndíjat - így arra gondoltam, hogy inkább egy jófajta bort, vagy egy kisebb ajándékkosarat (amiben kávé bonbon stb van) adok neki.

Egyáltalán szükséges-e "meghálálni" a műtétet valamilyen kézzel fogható dologgal? És ha igen, akkor mikor kellene odaadnom? Műtét után gondolom, de akkor hogy menjek utána, ha nem fogok tudni járni? Vagy ha megyek pl. újrakötözésre, akkor keressem meg? Bocsánat az idióta kérdésekért, de ez lesz az első műtétem.


2011. aug. 6. 23:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Semmiképpen nem adnék pénzt, soha nem is tettem, ezután sem szándékozom - úgysem ezen múlik, hogy milyen ellátást kapsz. Természetesen ha valami orvosi bravúrról lenne szó, akkor átgondolnám, de akkor is az ajánmdék mellett döntenék és először az aneszteziológusnak ajándékoznék bármit is, mert egyszerűen csak sokkal nagyobb orvosi bravúrnak tartom az altatóorvosok mindennapos munkáját.


Egyébként az a "szokás" járja, hogy vagy egy reális és méltányolható összeget fizetsz, vagy semmit, illetve ha egészségügyis vagy, esetleg annak tanulsz, akkor nem szoktak elfogadni ajándékot/pénzt. Rutinműtét esetén ez olyan 15-20 ezer forint lehet. Ha túl kis értékű ajándékot vagy túl kevés pénzt adsz, akkor megsértődhet az orvos, úghogy a te helyzetedben inkább nem adnék semmit, viszont nagyon szépen megköszönném, hogy ilyen lelkiismeretesen végzi azt a munkát, amire felesküdött. ^^

2011. aug. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hát annyiz bizti nem tudnék adni. De gondolom csak megérti, hogy nem rendelkezem saját keresettel.
2011. aug. 6. 23:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a bor is és az ajándék kosár is tök jó ötlet!

Bármelyiket adhatod nyugodtan!

Ápoló vagyok.

2011. aug. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!