Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Külföldön is ennyire megy ez...

Külföldön is ennyire megy ez a hálapénz dolog?

Figyelt kérdés
2010. szept. 9. 10:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem.
2010. szept. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
ez az elvárt hálapénzes dolog a szánalom köbe... én egy forintot sem adok...
2010. szept. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem, mert ott normálisan megfizetik az orvosokat, nővéreket!
2010. szept. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 pinky1981 válasza:
Ausztriában nincs hálapénz, mert az orvos így is nagyon meg van fizetve a magánpraxison.
2010. szept. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem, legalábbis Nyugat-Európában biztosan nincs. Egyik tanárom is mondta, hogy a német orvostanhallgatók ezen teljesen meg voltak lepődve.

Csak mondjuk nyugaton nem 110 ezret kap egy orvos hivatalosan, hanem több ezer eurót.

2010. szept. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
tőlem mlg sosem kértek és amikor adni akartam, nem vették el.
2010. szept. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én mesélni tudnék, hogy itthon némelyik orvosnak milyen hozzáállása van. Ráadásul nem a pályakezdő orvosokról van meg a véleményem hanem aki már jó pár éve benne van a szakmában. Pl. nekem volt olyan, hogy X orvos küldött Y-hoz. Ő meg sem nézte a papirjaimat, hanem azt kérdezte mennyi pénzt adtam X-nek.
2010. szept. 9. 13:16
 8/13 anonim ***** válasza:
Nézd! Van aki burkoltabban, van aki kevésbé, de egy két kivételtől eltekintve,mindegyik elfogadja. Hogy miért? A fent leírt okokért. Mert vicc, hogy ennyit keresnek, és ha jobban megnézzük rengeteg munka min. (10 év tanulás) van benne!
2010. szept. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nyilván vannak ilyen orvosok, ami tényleg szomorú. Csak mikor a rezidensek (akik ugye még nem kapnak hálapénzt!) szeretnének kicsit több fizetést kiharcolni, akkor az összes ember azzal érvel, hogy de ott a hálapénz. Emiatt a néhány paraszt orvos miatt a fiatalok helyzetét lehetetlenítik el. Normális fizetés kellene, és büntetni, ha vki elfogad hálapénzt.
2010. szept. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Amúgy szerintem már eleve a megfogalmazással is baj van. Ha mondjuk valakinek volt egy műtéte vagy kezelése és utána megelégedve, gyógyultan ki akarja fejezni a háláját azt megértem és tényleg adjon pénzt vagy valami ajándékot.De attól fordul fel a gyomrom, hogy szinte szóba sem állnak az emberrel ha nem fizetsz!
2010. szept. 9. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!