Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mikor lenne szükségem térdműté...

Mikor lenne szükségem térdműtétre?

Figyelt kérdés

Tehát adott egy 17 éves Fiú /én/. Már évek óta focizom, verseny szerűen is játszottam, de 1 éve abbahagytam. Mostanság elég sokat játszok betonpályán, főképp nyáron, de év közben is heti 1-2 alkalommal. A problémám most jelentkezett kb 2 hete, amikor foci után hazaérve fájt a térdem alatti rész. tapintásra a térdem és a sípcsontom közötti részen van fájdalom nyomásra, illetve ha pl gugolok, illetve intenzíven terhelem /futok/. A foci után haza érve este már a lakásban is nehézkes a mozgás, ilyenkor már a séta is fájdalmas. Próbáltam borogatni, kenni, pihentetni néhány napot, de semmi nem változott.


Mi erre a megoldás ? /esetleg ha másnak is volt már ilyen, adhatna tanácsot/ illetve, érdemes ilyennel a orvoshoz fordulnom? /nem tudom hogy ez mennyire komoly dolog/


Köszönöm előre is a válaszokat.


2011. aug. 10. 23:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát itt több probléma is felmerülhet, az a lényeg hogy nem sérült e a térded focizás közben, ficam, rándulás stb? Vagy lehet térd izület kopásod van! Sajnos a térd egy olyan "testrész" amit legtöbb esetben csak műtéttel gyógyíthatnak! Ha nem sérült akkor ajánlott izületvédőt szedni és térdpántot hordani!
2011. aug. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

nem tudom... nem vagyok egy 'nyafogós' fajta, nem szoktam annyira figyelni hogy mi történik futás közben. inkább csak az eséseket veszem észre :D, és abból is volt mostanság 1-2, de lehet hogy akkor történt valami... nem tudom. van ilyen tépőzáras szalag, amit mindig felszoktam rakni foci közben mostanság, de mellette is előjön a fájdalom egy idő után. amikor meg leveszem olyan mintha 'kiakarna esni a térdem', szval akkor nagyon OFF a térdem.


ui: annyit még hozzátudok fűzni, elég hülye megfogalmazással, de mind1. fájdalom helye: megfogom két ujjammal a térdemet, és megyek lefelé... és a térdem alatt közvetlen van egy 1,5 - 2 centis rész, ami tapintásra nem csont vagy porc/sztem/, és megy lefelé a sípcsontom felé... nem voltam jó bioszból, de gondolom valami szalag lehet... szval itt van a fájdalom.


Nem tudom segített-e a kiegészítés, ha igen, akkor segítsetek, vagy mondjátok hogy fog e csökkenni a fájdalom /elmúlni mondjuk/, és hogy érdemes-e ilyennel orvoshoz fordulnom...

2011. aug. 11. 10:37
 3/3 anonim ***** válasza:

érdemes orvoshoz fordulni..

én 10 éve halogattam és most a munkámban hátráltatott, 2szeresére dagadt, eddig csak néha fájdogált terhelésre, és időjárás változásra....nem vettem komolyan...erre 1 műtéttel megoldható, benn sem kell aludnom, reggel lábon be és lábon aznap este ki, 1 hónap múlva műtenek...

felesleges volt 10 évi szenvedés

25 /L

2012. jan. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!