Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mikor lenne szükségem térdműté...

Mikor lenne szükségem térdműtétre?

Figyelt kérdés

Tehát adott egy 17 éves Fiú /én/. Már évek óta focizom, verseny szerűen is játszottam, de 1 éve abbahagytam. Mostanság elég sokat játszok betonpályán, főképp nyáron, de év közben is heti 1-2 alkalommal. A problémám most jelentkezett kb 2 hete, amikor foci után hazaérve fájt a térdem alatti rész. tapintásra a térdem és a sípcsontom közötti részen van fájdalom nyomásra, illetve ha pl gugolok, illetve intenzíven terhelem /futok/. A foci után haza érve este már a lakásban is nehézkes a mozgás, ilyenkor már a séta is fájdalmas. Próbáltam borogatni, kenni, pihentetni néhány napot, de semmi nem változott.


nem tudom... nem vagyok egy 'nyafogós' fajta, nem szoktam annyira figyelni hogy mi történik futás közben. inkább csak az eséseket veszem észre :D, és abból is volt mostanság 1-2, de lehet hogy akkor történt valami... nem tudom. van ilyen tépőzáras szalag, amit mindig felszoktam rakni foci közben mostanság, de mellette is előjön a fájdalom egy idő után. amikor meg leveszem olyan mintha 'kiakarna esni a térdem', szval akkor nagyon OFF a térdem.


ui: annyit még hozzátudok fűzni, elég hülye megfogalmazással, de mind1. fájdalom helye: megfogom két ujjammal a térdemet, és megyek lefelé... és a térdem alatt közvetlen van egy 1,5 - 2 centis rész, ami tapintásra nem csont vagy porc/sztem/, és megy lefelé a sípcsontom felé... nem voltam jó bioszból, de gondolom valami szalag lehet... szval itt van a fájdalom.


Nem tudom segített-e a kiegészítés, ha igen, akkor segítsetek, vagy mondjátok hogy fog e csökkenni a fájdalom /elmúlni mondjuk/, és hogy érdemes-e ilyennel orvoshoz fordulnom...


Tehát ?


2011. aug. 13. 10:14
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!