Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Könnyebb áramütés esetén mi a...

Tinker Bell kérdése:

Könnyebb áramütés esetén mi a teendő? Van-e valamilyen teendő?

Figyelt kérdés
Ha a kenyérpirító megrázott, de csak egy kicsit, lehet-e később valamilyen következménye?
2011. aug. 15. 11:48
 1/10 anonim válasza:
58%

Szivritmuszavarból adódó halál, de csak ha kicsit ütött meg nem hiszem, hogy lényeges, de hallottam már olyan esetről, hogy áramütés után semmi baja nem volt a betegnek, utánna pedig órákkal később összeesett.

Ha biztosra akarsz menni, akkor EKG

2011. aug. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
legkisebb áramütésnél is orvoshoz kell menni
2011. aug. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

És hogyha alapvetően szívritmuszavarom van?

Tényleg csak egy kicsit rázott meg, amikor tettem bele a fém tálcát, de rögtön eldobtam.


Most egyébként fáj a fejem, egy kicsit gyengének érzem magam, és furcsa érzésem van abban a kezemben amin át megrázott.


Nem akarok belőle túl nagy felhajtást, csak sosem történt még ilyen és kíváncsi vagyok, hogy lehet-e következménye.


Köszönöm a válaszod!

2011. aug. 15. 11:57
 4/10 anonim válasza:

Mindenképp fordulj ezek a tünetek után orvoshoz.

1. válaszoló voltam.

2011. aug. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mivel szívproblémád van, mindenképp érdemes orvoshoz menni. EKG-ra tesznek, esetleg 24 órás megfigyelésre bent tartanak.
2011. aug. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
99%, hogy semmi bajod nem lesz. De sajnos ott van az az 1% és ki tudja, hogy most bele-e esel ebbe az 1%-ba vagy nem. Ez itt a kérdés.
2011. aug. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
26%

ha írni tudtál, semmi baj,hál'istennek:) engem is rázott már meg áram rendesen, de simán átéltem semmi következménye nem volt. a kiscica megrágta a tv kábelt, én pedig jó vizesen mostam fel, hozzáérve a vezetékhez.

rossz érzés volt , de tudtam mit csináljak. azonnal áramtalanítottam és megvártam a férjemet, aki megcsinálta

a cicarágást.

ott, akkor még nagyobb volt a veszély, mert vizes közeg volt.

semmi utóhatást nem észleltem.

nyugodj meg, nem lesz semmi baj:))

2011. aug. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Még elfelejtettem hozzátenni, hogy ez a 99% akkor érvényes, ha nincs tudomásunk "súlyosbító" körülményről.
2011. aug. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nem lett semmi bajod utána? bementél megfigyelésre, vagy mi lett??
2013. máj. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
42%

Kedves Áram rázta társam.


Engem 10 éve (2005)meg rázott egy nagy fesz. oszlop görkorcsolyázás közben. S mint tudni illik azért abban nem 220 w ok szaladgálnak. Sokan nem tudják hogy komoly sérüléshez hozzá tartozik az amper szám is nem csak a wolt.

csináltak EKG t de külünösen nem volt nagy cucc adtak egy doboz magnéziumos pezsgő tablettát, hogy azt iszogassam pár napig.

Túl éltem.

Ma reggel (2015) a fürdőszobába lépve meg fogtam a kádat és meg engedtem a vizet és szint úgy meg rázott az áram most viszont csak 220 w körül és azóta el telt öt és fél óra bent ülök a munkahelyemen és gépelem ezt a levelet. Úgyhogy annyira nem félek a szövődményektől.

Remélem neked sem lett utána semmi bajod hisz épp hogy csak meg csípett az áram.

Üdv (Kati 25)

2015. szept. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!