Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Beesett mellkasom van Pectus...

Beesett mellkasom van Pectus excev, műtéten kívűl van valamilyen megoldás?

Figyelt kérdés
Sziasztok,14 éves vagyok és beesett mellkasom van,a bal oldali melkasom kicsit jobban ki van dudorodva mint a jobb oldali.Pár napja kaptam beutalót,hogy mennyek be és nézessem meg.Anya nézegetett a neten külön féle fórumokat,ahol ezzel kapcsolatban írnak.Láttam videót is a műtétről.(kár volt megnézni,mert attól a pillanattól félni kezdtem.:( ) Azt szeretném megkérdezni,hogy mivel még csak 14 éves vagyok és nem is nagyon súlyos sztem(mert néztem képeket,de ott nagyon nagyon nagy volt az elváltozás)csak egy kicsit,nincsen valamilyen gyógytorna vagy valami más amivel ez korigálható lenne??(ezen a héten fogunk bemenni,megnézetni,de én félek,és nem akarom h megműtsenek..:(
2011. okt. 25. 16:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyugi! Műteni csak nagyon súlyos esetben szokták, ha olyan fokú, h pl zavarja a szív vagy a tüdő működését. Mikor mentek a dokihoz az majd megvizsgál és valószínű gyógytornára fog küldeni. Használhat még a gyógyúszás is, de majd a doki mindent elmond.
2011. okt. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A jó hír, h tényleg csak nagyon súlyos esetben műtenek, a kevésbé jó, hogy nem igazán fog javulni a helyzet.
2011. okt. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Márpedig az úszás jó, nekem van ismerősöm akinek használt. Persze nem 1-2 hét alatt.
2011. okt. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem,köszi a gyors,megnyugtató válaszokat!!

Remélem elég lesz csak az úszás és a gyógytorna.

2011. okt. 25. 17:08
 5/8 A kérdező kommentje:
És ha operálni kellene azt hol csinálják??
2011. okt. 25. 17:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Neked sehol. Ezen ne rágódj!
2011. okt. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Okés,köszi-köszi!!!!!:)
2011. okt. 25. 18:05
 8/8 anonim válasza:

Szia, nekem 2 hónapja műtötték meg, egyik szervemet se nyomta, esztétkialig zavart. Műtét előtti estén néztem meg egy műtétről készült videót :D hiba volt. Ha van vmi kérdésed nyugodtan írj :) Nekem Semmelweis Gyerekklinikán megcsinálták és minden rendben ment.


14/L

2012. máj. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!