Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi lehet ez a mandulámon?

Mi lehet ez a mandulámon?

Figyelt kérdés

Pár napja elkezdett fájni a mandulám, és belázasodtam. Amikor iszok valamit, akkor minden egyes korty fáj.Megnéztem tükörbe,hogy mennyire van bedagadva, és láttam rajta valami furcsát.Valami fekete "szmötyit" a jobb mandulámon.Szedek rendszeresen Sumetrolim-ot, de nagyon kevés a változás.

Aki ért hozzá, kérem segítsen!


Kép: [link]


2011. aug. 18. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Az sztem genny rajta. Miért szedsz rendszeresen sumetrolimot? Én is szedtem mert fájt és levegőt nem kaptam, de nem segített, aztán kivették. Az enyém mondjuk ennél sokkal gennyesebb volt, és mondom már éjszaka levegőt nem kaptam.
2011. aug. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

De szerintem nem genny mert 2 napja rajta van, és az a mandulám jobban is fáj.És azért szedek sumetrolim-ot mert mandulagyulladás ellen van.

2011. aug. 18. 15:01
 3/8 A kérdező kommentje:
Már Hétfő óta ilyen.Először csak a bal mandulám fájt tegnap óta meg már a jobb is.
2011. aug. 18. 15:02
 4/8 anonim válasza:
Öööö...orvos?
2011. aug. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
még nemvoltam
2011. aug. 18. 15:21
 6/8 anonim ***** válasza:

Gratulálok, tonsillitis follicularisod van.

1. Miért szedsz _rendszeresen_ sumetrolimot? Ugye tudod, hogy ezzel több kárt okozol, mint hasznot? Antibiotikumot orvosi kontroll nélkül NEM SZEDÜNK, mivel az antibiotikumok nem úgy működnek, hogy bármi elpusztít akármilyen baktériumot. Gondos mérlegelés után adják őket, de akkor sem rendszeres szedésre. Pláne, hogy a sumetrolim komponenseire egy rakat baktérium rezisztens.

2. A "fekete szmötyi" nem fekete, hanem piszkosfehér, és nem szmötyi, hanem genny. Az oka pedig a purulens gyulladás, ami a manduládon/-ban zajlik.

3. Háziorvost, fül-orr-gégészt mielőbb keress fel, mert bár manapság ritkán, de lehetnek szövődményei a gennyes mandulagyulladásnak (peritonsillaris tályogtól egyészen az acut glomerulonephritisig).

2011. aug. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
oooookéééé..
2011. aug. 18. 17:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Zanzásítom: ne szedj csakúgy blikkre otthon elfekvő antibiotikumokat + húzz el orvoshoz minél előbb. (előző voltam)
2011. aug. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!