Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért kell fizetni tüdőszűrőn...

Miért kell fizetni tüdőszűrőn 30 év alatt?

Figyelt kérdés

Rákospalotán 860 Ft-ba került legutóbb a tüdőszűrő.Még ezt a békát lenyeltem volna,csak,hogy most már a pénzzel sem elégednek meg,csak úgy szűrnek meg,ha az alkalmassági orvostól viszek beutalót.a körzeti beutalóval elküldtek.

Viszont alkalmassági vizsgálóorvost csak akkor tudnak hívni a boltba,ha meg van a tüdőszűrőm.Most akkor ne dolgozzak,mert e nélkül nem tudnak alkalmazni?Ráadásul nem értem,ha van TB-m,akkor miért kéne fizetnem érte...


2011. aug. 27. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
beutaló nélkül is meg kell csinálják, fizetni meg azért kell, mert jogszabály írja elő
2011. aug. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én múltkor rákérdeztem, azt mondták azért mert 30 év alatt alig van esély a TBC-re, ezért nem indokolt. Csak hát a munkaadók meg kérik 30 év alatt is!
2011. aug. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Beutaló nélkül, ha fizetsz, akkor fogadniuk kell. Nem is értem.
2011. aug. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
És háziorvosi beutalóval kötelesek megcsinálni!
2011. aug. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Háziorvosi beutalóval mentem,fizetni is akartam,és elküldtek.Azt mondták csak attól az orvostól fogadják el a beutalót,aki az alkalmassági vizsgálatot végzi...Lehet,hogy kissebb az esély a tbc-re,de és mi van ha...? teszem azt,azért dögöljek meg,mert kisebb az esély?Most akkor mit csináljak?Nekem kell tüdőszűrő,de nem látnak el...hova lehet ilyenkor fordulni?
2011. aug. 27. 14:43
 6/10 anonim ***** válasza:
Én úgy oldottam meg, hogy háziorvossal írattam egy papírt, hogy kell a vizsgálat a koliba :D aztán ennyi :D
2011. aug. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
:))) Én már nem jöhetek kolesszal sajnos.
2011. aug. 27. 14:56
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha 30 év alatt vagy :D akkor lehetnél egyetemi koliban ;)
2011. aug. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hogy ez eddig nem jutott eszembe? :DDD Ha akkor is elküldenek,akkor tbc hangon,padlón csúszva könyörögjek? :DDD
2011. aug. 27. 15:06
 10/10 anonim ***** válasza:

Más kategória az alkalmassági vizsgálat: nem mindegy mi a munkaköröd, ezért tényleg az üzemorvostól kell a beutaló.A TB ezt a vizsgálatot nem finanszírozza. A munkáltató átvállalhatja, vagy a dolgozó állja.

A háziorvos beutalója betegség, tünet (tüdőgyulladás, allergia stb ) miatt lehet, hogy helyileg ugyanoda, de más rendelésre szól,többnyire más még a felvétel készítésének a módja is ezézt a két dolog nem csereszabatos.. Ez lehetett a gond.

2012. máj. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!