Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Antibiotikumot szedek, pénteke...

Antibiotikumot szedek, pénteken lesz egy nagy buli. Mennyi alkoholt szabad innom? Lennt részletezve!

Figyelt kérdés

Sumamed 250g kemény kapszula a gyógyszer neve.

Lehet mondani, hogy nem szabad innom,édesanyám is ezt mondta,de úgyis fogok.A kérdés az,hogy ha valaki lenne olyan jószivű és kideritené h ennek a gyógyszernek SPECIÁLISAN milyen mellékhatásai lehetnek alkohollal,megköszönném.


ui.: felesleges mondani h mértékkel igyak


2011. szept. 5. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezért lepontozás fog járni,de bajod nem lesz,max hamarabb fejbeüt ezért kell vele vigyázni.

Én kérdeztem már a háziorvosomtól,hogy lehet e alkoholt fogyasztani antibiotikum szedése alatt és az ő válasza az volt,hogy alapból betegség esetén nem ajánlatos alkoholizálni,de ha már jólérzem magam és még szedem a gyógyszert,akkor mértékkel lehet inni (és mértéktelenül amugy sem kéne).

Egyébként ezt pontosan senki nem fogja megmondani,hogy ennyi meg annyi pohárral ihatsz,ez eleve emberfüggő,hogy kinek mennyi árt meg. Speciális mellékhatások nemhinném,hogy vannak,az alkohol "mellékhatása" lehet a hányás,alkoholmérgezés,másnaposság:D

2011. szept. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Ezt senki se tudja, embereknél másfajta mellékhatások jelentkezhetnek. Ne fogyassz alkoholt. A kettő üti egymást..vagy ha nem bírod alkohol nélkül, aznap ne vegyél be gyógyszert.
2011. szept. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

azt,hogy milyen hatással lesz rád senki nem tudja megmondani..szervezetfüggő. én 1x algoflexre ittam,ami sima fájdalomcsillapító, hozzáteszem nem ittam hűűde sokat, de olyan rosszul lettem,hogy haza alig bírtam jönni. hányás stb. másnap kb az ágyból nem bírtam kiszállni..

ettől függetlenül,ha inni akarsz igyál, csak gondoltam megosztom a tapasztalatom:D

amúgy ha iszol akkor ne egyszerre sokat,inkább lassan..hogy ha érzed,hogy még idejében észrevedd,hogy rosszul vagy

2011. szept. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat,ezeket szerettem volna hallani ! :)
2011. szept. 5. 18:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Ihatsz 50ml-t.
2011. szept. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
"250g kemény kapszula" az rengeteg!!!!
2011. szept. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
az utolsó 2 igen retardált hozzászólónak üzenném,hogy bekaphatjátok a faszomat :)
2011. szept. 8. 16:35
 8/8 anonim válasza:

egyszerűen, ha nem muszály, akk ne vedd be előtte, 1x ki lehet hagyni...

Ha pedig vmi olyan dologra szeded, ami miatt nem lehetne 1x sem kihagyni, akk próbálj meg lassabban haladni, és ha érzed, h vmi van, akk hagyd abba, mer nem csk az alkoholtól lehet...

De én szinte minden alkalommal ittam, mikor antibiotikumot szedtem, és még itt vok, semmi bajom nincs, csk h kutya másnapos voltam utána mindig..xĐ

2011. szept. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!