Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megtudja-e mondani valaki,...

Megtudja-e mondani valaki, hogy MRI vizsgálatnál kizáró ok-e az ezüst palladium és aranyból készült nem levehető fogkorona?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Nemreg voltam, de ilyeneket nem kerdeztek. Azt viszont direkt az MRI elött 3-szor is megkerdeztek, terhes lehetek-e (a jövöbe lattak :))), es fem mint pl. operacio utani szegecs van-e a testemben. Ekszereket nem hordok, igy ezt meg sem jegyeztem, hogy kerdeztek volna. Direkt elötte egy papirt kellett kitölteni, es alairni, es meg ezek utan is feltettek ezeket a kerdeseket.
2011. szept. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Fontos megjegyezni, hogy a mágneses mező hatással van bizonyos fémekre. Mindenképpen közölni kell az orvossal, ha a páciens testében valamilyen fémtárgy található! Ezek lehetnek beépített műszerek (pacemaker), beépített hallókészülék, fogszabályzó, méhen belüli fogamzásátló eszköz, vagy balesetből származó idegen test például a szemben vagy bárhol máshol.


Ezek akár a vizsgálat biztonságosságát is veszélyeztethetik, vagy csak értékelhetetlenné teszik a felvételt. Ezen kívül, a vizsgáló helyiségbe lépés előtt le kell venni minden ékszert, órát, hallókészüléket."

Bövebben:

[link]

Igy mar beugrik, hogy jodallergia, klausztrofobia, ilyenek voltak a kerdöiven. Nem Magyaro-on voltam MRI-n, de gondolom, hasonlo lehet.

elsö

2011. szept. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az arany is fém, tehát valószínűleg kizáró ok
2014. okt. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ill. a korona hátulja szokott még fémvázas lenni

Vagyis mindképp szólni kell előtte

2014. okt. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!