Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » CT vizsgálatnál a kontraszt...

CT vizsgálatnál a kontraszt anyagtól hasmenésem lesz?

Figyelt kérdés
Hétfőn megyek CT vizsgálatra. Apukám ott dolgozik és hozott haza kontraszt anyagot amint majd hétfön reggel fel kell higíanom 1.5 l vizzel és itthon el kell kezdenem inni egészen 8óráig. Biztos, hogy hasmenésem lesz tőle? Vagy ritkán fordul elő? Busszal fogok menni és elég messze van a kórház (40perc) Ha iszok ilyent akkor vénásan már nem adnak be ugye? Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?
2011. máj. 5. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem 2x is csinálták...Nem lesz hasmenésed töle,csak pisilni kell a sok folyadéktól. :)
2011. máj. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha iszol ilyet akkor az emésztőrendszert nézik, ha vénásan adnak akkor egyéb belső szerveket: vese, máj, erek stb.
2011. máj. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az elôzônek lehet igaza. Én pl. csak vénásan kaptam, - nem kellett innom - mert az ereimet nézték. Így persze hasmenésem sem volt :)
2011. máj. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ami nagyon fontos. Vizsgálat után, még aznap legalább 2 liter folyadékot igyál meg, hogy kimosódjon a kontrasztanyag, ami ugye sugároz... Ezt néha elfelejtik elmondani.
2011. máj. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
sikeresen 20perc mulva rám jött a hasmenés jöhettem haza és érzem lasan hányni is fogok egy tálat be hoztam ide:(( nem tudnak igy meg vizsgálni sehogy még egyszer én ezt nem iszom meg az biztos :( örülök hogy letudtam szállni időbe és besiettem az oviba:(
2011. máj. 9. 07:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!