Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Érezte már valaki azt, hogy...

Érezte már valaki azt, hogy az orvosok hibái miatt ment tönkre az egészsége?

Figyelt kérdés
2011. szept. 9. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:

A kolléganőm pár hónapja halt meg. 2 éve látszott a vérképéből, hogy rákja van, de az orvosa nem vette észre (?), kiába kérdezett rá, hogy a vérképben az az érték miért kiugró, azt a választ kapta, hogy ne törődjön vele. Ő meg elhitte, és megnyugodott.

:(

2011. szept. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja, és tavaly műtötték a lábát tök más miatt (aminek semmi köze nem volt a rákhoz), akkor is volt vérvétel meg minden, és ott sem figyeltek rá.
2011. szept. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Előttem válaszolótól kérdezném!

Melyik volt ez az érték a vérképben?

2011. szept. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kiskoromban lázgörcsöm volt, és hosszú éveken keresztül epilepszia elleni gyógyszereket szedettek velem, mert meg voltak róla győződve hogy epilepsziás vagyok.

Amikor átkerültem a kamaszokkal foglalkozó dokihoz, befektetett a kórházba kivizsgálásra (addigra már számtalan problémám volt a gyógyszer mellékhatásai miatt), és kiderült hogy nem vagyok epilepsziás.


De addigra a gyógyszertől meghíztam, az anyagcserém szét lett cseszve, pszichés problémáim voltak, fejfájós lettem és állandóan szédültem.

Rendesen elcseszték a gyerekkorom, sőt, a kamaszkorom is.

Felnőttként sikerült csak leadni a jelentős súlytöbbletet, és a pszichés gondokból is akkorra sikerült kijönnöm.

2011. szept. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Legtöbb eddigi orvos, akinel voltam, szerintem nagyon felületes. Utoljara pl. MRI-n voltam, az eredmeny vegere megjegyeztek, hogy majciszta es vesetagulat. A kiertekelö orvos ezekröl szot sem ejtett, es annyit mondott az ezen tul meg 8 sorrol, hogy "minden rendben". Most nezegethetek utana, vajon kell-e ezekkel foglalkozni?

Mas: veres köpet a tüdöböl es allando sleim. Megvizsgalta fül-orr-gegesz, tüdö szakgyogyasz es akihez a gyomor tartozik, ök is, es sehol sem talaltak, ezzel kesz.

Gyomortükrözes elött senki sem mondta, hogy majd nem vezethetek utana 1 oraig, miutan megtörtent, akkor megjegyeztek... mi lett volna, ha aznap nekem kellett volna hozni az ovibol a gyereket? Majd var az ovonö egy orat???

Mas: körzeti orvos a verkepre pillantva annyit mondott, rendben. Azutan itthon latom, hogy a koleszterin magas, ha nem is sokkal... (Nem kellene legalabb figyelmeztetni, hogy mivel csökkenthetö?)

Nagymamamnak combnyaktörese volt egy eses utan, amivel az akkor meg körzeti orvos nem küldte tovabb röntgenre, hanem rendben es kesz, es 2 ev mulva derült ki, miutan rösszul forrott össze!

Szerintem kevesebben vannak, akik az egeszsegükkel nem foglalkoznak, de annal több esetben nem veszi komolyan az orvos a pacienst!

2011. szept. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


A cikk szerint az emberek nem veszik komolyan a vastag- és végbélrák tüneteit!!! Kerdezem en, ha ezekkel a tünetekkel orvoshoz fordulsz, nem küld el mosolyogva? Ha vernyom van a szekletben, esetleg megvizsgal, de nehogy kiderüljön, hogy ceklat ettel a napokban, mert akkor hiaba "görcsölsz" atvitt es szo szerinti ertelemben is...


"Az emberek nem veszik komolyan a veszélyt, még akkor sem, ha érezhető, észlelhető jelei vannak, hogy az emésztőrendszer valamely részén kóros elváltozások vannak. Akkor sem, ha jelez a szervezet hasgörcs, rendezetlen széklet, túlzott fáradtság, puffadás, belső vérzés formájában."

21.13.

2011. szept. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én sem vagyok megelégedve az orvosokkal.

Akiknél én voltam semmibe vették a betegségemet.

Ennek meg is lett az eredménye 24évesen tönkretették az életem.

Most fogalmam sincs mit kezdjek majd magammal.

2011. szept. 10. 09:06
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok egy felelössegatharito tipus, de tenyleg felületesnek erzem en is a legtöbb orvost, akivel eddig talalkoztam. A kezembe veszem a dolgokat, es addig jarok utana, amig tiszta lesz a kep, persze ez idöbe kerül, de megiscsak az egeszseg a legfontosabb?! Közben sikerült egyeblent kideritenem az MRI eredmenyre irtakat is. (A vese-dologgal nincs mit kezdeni, az rendben. A cisztak növekedeset figyelni kell, evente ellenöriztetni. A gerincröl irtak sem teljesen rendben, de mindegy, a teendö tenyleg nem több, mint amit mondott.)


Mivel tettek tönkre az eletedet? A helyedben elöször is vallalnam a felelösseget, atgondolva, hogy mi az amit mashogy tehettem volna. Majd a kerdes: mi az a legjobb, amit most tehetek?

21.13.

2011. szept. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!