Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Rákos betegeknél miért kínozzá...

Rákos betegeknél miért kínozzák a betegeket az orvosok ok nélkül?

Figyelt kérdés

Kiderül, hogy a beteg rákos, rosszindulatú de azért felvágják, hogy papíron is megerősítsék, hogy műthetetlen. Kemoterápiára, sugárterápiára küldik. Ezek mind tönkreteszik a szervezetet, egy szenvedés az egész, csak meggyorsítják a betegség folyamatát, ami sajnos általában ilyen eseteknél mind halállal végződik.

Miért nem ajánlják fel a betegnek azt a lehetőséget, hogy ne műtse meg magát, menjen haza, legyen együtt a családdal, menjen és utazzon, élvezze az életet békében és szeretetben, mert valószínűleg csak hónapjai vannak hátra. Nem emberibb és humánusabb lenne, mint még nagyobb kínoknak alávetni a beteget, mikor a rák eleve egy fájdalmas betegség a végső stádiumban főleg. Miért szenvedtetik a betegeket még életükben, mikor még lehetne egy kevés idejük élvezni az életet?


2011. szept. 16. 08:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen egyetértek Veled! Biztos, hogy humánusabb és nem szenvednének annyira a betegek, de azért azt se felejtsük el, hogy van, aki meggyógyul a műtét és kemoterápia után. Hál Istennek nincs tapasztalatom ennél a szörnyű betegségnél, de így gondolom.
2011. szept. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
63%

nekem erről az a véleményem, hogy a kemoterápia önmagában valóban szenvedés, az esély arra, hogy attól felgyógyul valaki, kb 4-5 %. Viszont az ma már köztudott, hogy vannak olyan tápszerek, amik segítik a kemoterápia hatásosságát és csökkentik a mellékhatásokat.

Viszont vannak olyan betegek, személy szerint is ismerek olyanokat, akik önkánt elutasították a kezeléseket, és gyakorlatilag felgyógyultak. Az agy sok mindenre képes :D

2011. szept. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
én nem tudnám élvezni az életet ebben a helyzetben.
2011. szept. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Igen vannak akik nem előrehaladott stádiumban vannak, de szerintem azt már meg tudnák állapítani az orvosok műtét nélkül is, ha akarnák.

Sajnos nálunk senki sem gyógyult még meg ebből a szörnyű korból, én nagyon pesszimista vagyok, hiszen nálunk egyetlen egyszer sem történt csoda, se gyógyulás, se javulás, sőt épp az ellenkezője igaz, ameddig nem került kórházba boldog, önellátó ember volt, utána emberi roncs lett belőle a sok kezelésnek köszönhetően. :(

2011. szept. 16. 08:47
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Megadják a lehetőséget bármire. Te döntessz róla, hogy mi történjen. Az orvosok elmondják a lehetőségeket, elmondjáka kezeléseket és elmondják a várható eredményeket és utána eldöntöd, hogy mit szeretnél.

Nekem is volt rákos daganatom, nálam is igy ytörtént és sajnos a családban is volt több. Volt aki kért kezelést, bár megmondták, hogy nincs esélye. és olyan is volt, aki aztz mondta, hogy nem kér semmit, csak majd fájdalomcsillapítást a végén.

Tehát nem vagy kényszerítve semmire, de döntésre igen. Ha nem döntesz semmit, akkor az orvosok mindent megcsinálnak,ami megtehető.

2011. szept. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

nem mindig állapitható meg műtét nélkül az elején h rosszindulatú-e a daganat.szerencsére egyik családtagomat "vágták",és igy menekült meg.rosszindulatú volt,de ki tudták szedni rendesen,és azota semmi gond.

(kemoterápia kellett és inkább ez mint h mégis kiujuljon)

2011. szept. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
32%

igazából csak az orvosoktól várni a csodát édes kevés...

ma már annyira jó alternatív terápiákat ismernek, amivel az orvosi terápia kiegészíthető, hogy választani is nehéz...

a pesszimista hozzáállás meg még nagyon sokat ront a helyzeten.

2011. szept. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Te most amúgy mi a fenéről beszélsz? Bármely betegnek joga van elutasítani a kezelést és elhagyni a kórházat. Senki nem kötelezi őket a kezelésre.
2011. szept. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nagybátyám és két munkatársam meggyógyult. ( műtét+kemo)

Valóban sok esetben humánusabb lenne ha nem kínoznák őket, de szerintem amikor valakinek az élete a tét az minden lehetőséget megragad, hogy életben maradhasson és ezt az orvosoknak támogatniuk kell, hiszen ők a gyógyításra esküdtek fel. Mindemellett hiszek abban, hogy "nincs vége, ameddig nincs vége" Azaz ki kell tartani a végsőkig, mert nem tudhatod, hogy mi fog történni.Ha csak néhány hónapot vagy akár évet kapsz, talán időközben találnak rá gyógymódot vagy találsz olyan alternatív megoldásokat, amik meghosszabbíthatják az életedet vagy akár meg is menthetik. Viszont ha valaki feladja, akkor már nincs visszaút.

2011. szept. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
65%
Tényleg joguk van elutasítani,csak tudod nem mindenki adja fel kapásól, van aki küzd, és túléli! Sokan... Ezért vannak az orvosok. Ha te magadat sajnáltatva otthon akarod sajnáltatni magad, jogod van hozzá.
2011. szept. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!