Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Behajtják utólag a TB-t?

Behajtják utólag a TB-t?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy 1 évig nem fizetek TB-t (és nem is jár tanulás vagy munkahely által), és nem is veszek igénybe egészségügyi ellátást. Az egy év leteltével mondjuk tanulni kezdek, amivel ugye jár a TB-ellátás.


Behajtják utólag az 1 éves TB-t? Egyáltalán ellenőrzik azt, hogy nem fizettem, ha egyszer meg sem fordulok egészségügyi intézményben ez alatt az idő alatt?


2011. szept. 10. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem, ha nem fordultál meg egészségügyi intézményben meg. Még akkor sem ha megfordultál volna, mert ellátnak igaz, kapsz egy nyilatkozatot, alá kell írnod, hogy nem aktív a tb-d ennyi. Ezzel ha bemész a OEP-ba bemész, ha nem meg nem.

Ha mondjuk a 6. hónapban már fizetnéd, akkor viszont visszafizettetnék veled az elmúlt 5 hónap díját is.

2011. szept. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Be!Van rá több példám is.Én amúgy itton vagyok jelenleg se suli se melo és fizetem.Nekem van olyan ismim aki szintén igy volt itthon és bizony évek mulva(mikor már állása volt és fizette)behajtották rajta visszamenőleg.Mindenkinél máskor borul a bili,lehet csak évek mulva veszik észre lehet előbb.Annyi tuti h ha baj van,ami akár más hibájábol is lehet(elüt egy kocsi)és valami nagy mütétet hajtanak végre nem mindegy hogy van e vagy nincs,mert egy sima vakbél mütété is szerintem több száz ezer forit is lehet ha kikéne fizetni.Tudom h ilyenkor ha nincs lové nagyon nehéz perkálni,de menj be az önkormányzatba és igényeld meg,mert elvileg van esélyed rá h megkapd rá a támogatást.
2011. szept. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én se fizettem egy évig, nem voltam dokinál, és nem hajtottak be rajtam semmit.
2011. szept. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát ezaz, mindenki mást mond. :S
2011. szept. 10. 18:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Majd fognak...évek mulva ne lepödj meg ha jön a csekk egyben.A tb fizetése kötelező!Ha nincs pénzed rá kérd ingyen a polgármesteribe,valoszinóü ha nem lenne fontos nem fizetgetnék más helyett.Halgass rám,nem hiszem h hiányzik majd egy szép csekk amin utólag behajtják.
2011. szept. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem értem, miért kényszerítenek hogy olyan szolgáltatásért fizessek, amit nem veszek igénybe..
2011. szept. 10. 19:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert sajnos a sok csöves/meg munkanélküli, dolgozni nem akaró pénztelen gyökerek miatt is a mi pénzünket vonják le... És persze a gyerekek, nyugdíjasok után is mi fizetünk(tőlük mondjuk nem sajnálom).
2011. szept. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
addig örülj amig nem kell igénybevenned,ha megnézed aegy biztositás is ilyen lehet fizeted évtizedekig sose kell de ha leégne a házad nagyon nem mindegy h van-e biztositásod v nincs.
2011. szept. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!