Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pajzsmirigy gondjaim vannak,...

Pajzsmirigy gondjaim vannak, még tart a kivizsgálásom. Addig még szenvedni kell?

Figyelt kérdés
Elmentem a háziorvoshoz, mert 2-3 hete rosszul érzem magam. Kiderült, hogy pajzsmirigyemmel van valami, mert nagynak tapintotta, ezért elküldött vérvételre. Arra elmentem, 1 hét alatt volt eredmény, de a háziorvoshoz 2 hét múlva kellett visszamenni, aki adott beutalót az endokrinológiára, ahová november végére (!) kaptam időpontot. Most komolyan: addig kell szenvednem vele? Vagy most mit csináljak? Néha már majdnem az ügyeletet kell hívnom, olyan állapotban vagyok, annyira rosszul érzem magam(fáj a mellkasom, a fejem, szédülök, és alig kapok levegő) Valóban ilyen rossz a magyar egészségügy, hogy hónapokat kell várni még ilyen esetben is?
2011. szept. 19. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy a pajzsmirigy okozza. Nem vagy idegessebb, mint szoktál lenni? Majdnem mindenhová nagyon sokat kell várni, pedig alig vannak a rendelőben.
2011. szept. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Szia!


Ha valóban pajzsmirigy a gond akkor azt általában a tünetekből lehet tudni.

Ha alul működik akkor a hízás jelentkezik, ha túl akkor a fogyás.

De lehet. hogy jól működik, csak göb keletkezett benne.

Ha befelé nő akkor időnként nehezebb a légvétel, ha kifelé nő akkor azt akár szemmel is látható, de mindenképpen tapintható.

Persze ez nem az összes tünet, de ha egyik sem illik a helyzetre akkor lehet, hogy nem is ez a baj.

Jobbulást!

2011. szept. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hízás, de mint az őrület a semmitől is.. :(
2011. szept. 19. 19:35
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is pajzsmirigy beteg vagyok. (5 éve).

Nekem abszolút semmi tünetem nem volt, véletlenül vették észre, hogy egy göb van a nyakamon, és rákérdeztek.

-Neked nincs strumád?

-Nincs..

:) (Otthon már én is megnéztem,és ott volt)

Másnap elmentem háziorvoshoz az észrevétellel, megtapogatta és beutalt. A többi ugyanaz, mint neked

Tehát nekem külső strumám volt, és semmilyen panaszt, tünetet nem okozott!

Ezért nem is értem, hogy te miért szenvedsz vele.:) Mert én ilyen tünetekről nem tudok, hogy szédülés, fejfájás, mellkas fájdalom meg aztán pláne! De az lehetséges, hogy a levegőt nehezen tudod venni tőle. Nézz utána!


Ma a bőrgyógyon voltam, SÜRGŐS jelzéssel utaltak a Bőrklinikára, ahonnan elküldtek, Februárra adtak időpontot, mondván, hogy nem vagyok előjegyezve!:) Ennyit az egészségügyről!!!

2011. szept. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2011. szept. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tünetek

A pajzsmirigy alulműködés az esetek többségében lappangva kezdődik, tünetei eleinte nem jellegzetesek: izomgyengeség, fáradtság, rossz közérzet. A többi tünet fokozatosan, egyénenként változó sorrendben alakul ki. A bőr jellemzően száraz, a végtagok hidegek. Testszerte jelentkezhet duzzanat (myxoedema), leggyakrabban az arc, főleg a szem körüli terület érintett. A beteg folyton fázik. A testszőrzet megritkul, kopaszság is létrejöhet. Gyakran a szellemi működés is hanyatlik, a memória romlik. Csökken a libidó. Gyakori a székrekedés, a rossz étvágy, a testsúly általában gyarapszik. A hang rekedtessé válik. A szívverés is lelassul, a percenkénti pulzusszám 60/perc alatti lehet. Érzészavar és hallásromlás is bekövetkezhet. A vér koleszterinszintje emelkedetté válik.


Ilyen tüneteid vannak?

Korod?

2011. szept. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

26 éves vagyok.

Minden van ezek közül, kivéve az alacsony pulzusszám, mert pont ez a nagyon magas, nyugalmi állapotban is 90 felett.

2011. szept. 21. 17:07
 8/8 anonim válasza:
szia, én 28 vagyok, ma voltam laborvizsgálaton, és a háziorvos megállapította h a pajzsmirigyemmel van gond, adott beutalót endokrinológiára. Sajnos félő h nekem is csak hónapok múlva lesz időpont, mert már voltam egyszer időpontot kérni és csak márciusra tudtak adni, akkor nem voltam ilyen rosszul, csak sejtettem h vmi nincs rendben, de már nagyon rosszul vagyok, szédülök, alig tudok menni, remegek, nem tudom mi lesz így velem! :'(
2011. nov. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!