Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 2 nap múlva műtenek, kérhetnék...

2 nap múlva műtenek, kérhetnék tanácsokat, hogy mire számítsak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


23 éves fiú vagyok, és egy feltehetően jóindulatú porcdaganatot operálnak ki belőlem, egy bordaszakaszt. Elvileg rutin műtét, sebészi alapfeladat, és a mellkas statikáját nem bontja meg a borda kivétele.

Első műtétem azonban, és félek. Fogalmam sincs mire számítsak, milyen maga az altatás, mennyire leszek magamnál, de ami a legjobban aggaszt, hogy nagyon fájni fog-e a seb, ha felébredek? Kérlek adjatok tippeket, főleg, akik már átéltek hasonló vagy általában műtétet!


2011. szept. 28. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Engem műtöttek egy párszor sokkal komolyabb dolgokkal.

Bevisznek a műtőbe,itt ki fogja verni a víz a homlokodat,(Semmi értelme,de mindenki izgul)bekötnek egy infúziót és mire hármat számolsz már alszol is.Legközelebb akkor fogsz ébredni,mikor a műtét után már az osztályon leszel és átraknak az ágyadba,és utána még alszol vagy 6-10 órát.Ennyi.Másnap meg sétálhatsz,vagy majd megmondják.A fájdalom meg nem elviselhetetelen,de jó nővérke ad fájdalomcsillapítót.Fej a fejjel.Sok sikert.

2011. szept. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt kihagytad,hogy lehet,hogy fogsz utána párszor hányni.nálam csak ez a kellemetlen.egyébként én is műtétre készülök,hétfőn lesz.
2011. szept. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem az altatás furcsa volt. A kezembe szúrtak velemit, úgy tudtam így fognak, de utána a kórházas sorozatokban látott maszkot is rám helyezték, és azt mondták, nagyokat lélegezzek. Lélegeztem nagyokat, és kezdett aggasztani, hogy egyáltalán nem érzek fáradtságot. De aztán olyan hirtelen kiütöttem magam, hogy még észre sem volt időm venni, hogy fáradok, vagy valami.

Aztán felébredtem viszonylag elég korán, mert 13 órakor műtöttek, de már 16 környékén vendéget fogadtam, de úgy, hogy már ezelőtt ébren voltam, saját magamtól keltem fel. Az ébresztőben voltam előbb - remélem ez a neve - onnan toltak szerintem vissza a kórterembe, de eléggé ki voltam ütve, tehát ez kiesett. Arra viszont emlékszem, hogy valami fehér ruhába kellett bújni, aminek nem volt hátulja, vagy ilyesmi, és mikor úgy éreztem, hogy át tudok öltözni, gyorsan le is dobtam, és pizsit húztam.

Vacsorára már tudtam enni, de másnak reggel visszajött. Nem tudom belőni mikor, de enni akartam, viszont hányingerem támadt, eleve egy ápoló támogatott, és mikor úgy éreztem, hogy kidobom a taccsot, gyorsan a toalettig kísért, ahogy az belélegzett maszkos (altatós?) levegőt köhögtem fel, később jött ki az étel, de hogy pontosan ez mikor volt, nem emlékszem.

Mikor látogatót fogadtam aznap, egész éber voltam, de kissé bekómáltam a beszélgetés közepénél.

Két napig erősen fájt a testrész, ahol műtöttek, de nem konkrétan a seb, és főleg éjszaka. Volt egy alkalom, amikor még le sem telt az idő, amíg újabbat adhatnának, de már mentem érte, úgy hasogatott. De kibírtam végül, adtak, segítettek, kedvesek voltak.

Sok sikert.

2011. szept. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia. Engem nemrég műtöttek, első műtétem volt. Fogalmam sem volt, mi vár rám, totál bizonytalanságban voltam. Egyedül az aggasztott, hogy milyen lesz ha felébredek a műtét után. Mivel azt többen is mondták, hogy utána hányinger és hányás is előfordul. Aztán eljött a nagy nap.... betoltak a műtőbe, ahol pillanatok alatt beájultam, aztán már csak a megfigyelőben ébredtem, annyira emlékszem. Pár órát aludhattam, kissé kómás voltam, de egyáltalán nem volt rosszullétem. Aztán fel kellett ülnöm az ágyon, de még akkor szédültem kicsit. Feküdtem még egy ideig, bóbiskoltam, majd estefelé visszakerültem a szobába, és éjjel már sétálgattam is. Másnap hazaengedtek, akkor jobban fájt a műtét helye, de elviselhető volt. 1 hét elteltével varratszedés, és utána már minden okés volt :)
2015. szept. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!