Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 hetes kétpetéjű ikreket...

17 hetes kétpetéjű ikreket váró kismama vagyok. Sehol nincs a környezetemben ikres. Kérhetnék élményeket, tapasztalatot, jó tanácsokat a terhességgel, szüléssel kapcsolatban? Szívesen venném, Köszönöm

Figyelt kérdés
2008. nov. 17. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én már kicsit régebben szültem a fiaimat. Már 10 évesek. Sikerült őket a 37. hétig kihordani. Igazából nagy súllyal, egyenként 3100g-mal születtek, semmiben nem voltak soha sem elmaradva. A szülésem kissé érdekes volt, mivel az első baba simán született, de a második hirtelen keresztbe fordult, előre esett a köldökzsinórja, így vele császároztak. Nem volt kellemes gátsebbel, császáros sebbel a szülés után, de gyorsan helyre jöttem. Az első időszak kicsit nehéz volt, 9 hónapig szoptattam őket. Most viszont nagyon jó, hogy két ugyanolyan korú gyerekem is van. Kérdezz nyugodtan, ha valamire kíváncsi vagy!

2008. nov. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm az ikres választ. Igazából, amitől félek, hogy időben szülessenek meg a picik, és hogy tudjanak szopizni. Mennyire lehet egyszerre csinálni velük mindent. A szülés úgyis a helyzetüktől függ, szerintem a császár jobb ikreknél, de hát ez majd úgyis elválik.
2008. nov. 17. 18:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!!

Én 5 hónapja szültem két kislányt, természetes úton. Az első baba fejvégű, a másik farfekvéses volt. Azt mondják, ha az A baba fejvégű spontán indulhat a szülés, nem indítanak császárral. 35. héten születtek, könnyű szülésnek éltem meg mert viszonylag kis súllyal (2500g) születtek, és pár óra leforgása alatt meglettek. Most egy kicsit fárasztó a két gyerkőc nevelése, de annál több örömet tudnak okozni.

Van egy nagyon jó oldal, nem tudom ismered-e www.ikresek.hu. Itt minden témában lehet hasznos dolgokat olvasni.

Ha gondolod nyugodtan írj privát üzit, szívesen válaszolok minden kérdésedre részletesen.

2008. nov. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Neked mikor mutatta ki a terhes teszt, hogy terhes vagy? Mert nekem már kb a 4. héten és a doki akkor még nem látott semmit. Most egy picit aggódok, mert azt mondták az ikreseknek hamarabb jele. És a két babót mikor látták?
2008. nov. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem mindjárt az első hüvelyi uh. kimutatta a két babát, ekkor voltam 7.hétben.
2008. nov. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia!

Én 8 hónapos korukig szoptattam az ikreket,de mellette kaptunk egy közelben lakó kismamától anyatejet,kb 1 éves korukig.Igaz,a tb 8 hónapos korig fizet neki érte,de ő volt olyan kedves és továbra is adott,amíg neki is volt.:)

Az első hónapban még tápszereztem őket felváltva az anyatejjel,majd valahol olvastam hogy lehet kapni anyatejet,csak szólni kell a védőnőnek és keres anyukát.

Persze ezt senki nem mondta előtte,nekem kellett utánaolvasnom.:( De utána hála Istennek volt bőven tej mindkét babának.

2010. dec. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!