Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Külföldön élők, Ti fizettek...

Külföldön élők, Ti fizettek itthon TB-t?

Figyelt kérdés

Csak mert ugye külföldön igen drága az orvosi ellátás.

Ha külföldön dolgozom, de hazajövök vizsgálatra, akkor megoldható az hogy előtte befizetem és akkor ellátnak ingyen? vagy ez csak akkor működik, ha folyamatos a befizetés?


2011. okt. 3. 09:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Folyamatosnak kell lennie.
2011. okt. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem. Külföldön élek. :) (Itt van biztosításom.)
2011. okt. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Eddig otthon volt TB-m, az egyetemen keresztül, meg utána saját zsebből. Most munkát keresek, ha találok, akkor utána itt lesz kötelező biztosításom, lehet, hogy még utána is megtartom a havi ötezerpárszázas változatot a biztonság kedvéért, de valószínűbb, hogy nem.
2011. okt. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha külföldön dolgozol (legálisan) akkor ott van biztosításod. Ha feketén vagy kint, akkor mindenképp fizesd itthon (havi 5100Ft) mert ha esetleg valami gáz van nagyon megszívhatod ezzel.

Egyszerre nem kell 2 helyen fizetned. Ha EU-n belül van biztosításod és hazajössz el kell, hogy lássanak.

Amúgy meg érdemes bejelenteni az apehnál, hogy más országban van TB-d. Ha meg hazajössz (akár 1 hónapra is), bejelentkezel, hogy szeretnéd fizetni és akkor itthon is érvényes lesz a TB-d.

2011. okt. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Legálisan vagyok kint, Tehát itt biztosítva vagyok, de szeretném hogy itthon is tudjak dokihoz menni ha úgy alakul, csak nem tudom, hogy folyamatosan fizetni kell vagy mielőtt hazajövök befizetem akkor onnantól él, mert eddig hallottam ezt is azt is.
2011. okt. 3. 14:25
 6/8 anonim ***** válasza:

Melyik országban dolgozol? Ahogy írtam EU-n belül elég, ha ott van biztosításod.

Onnantól él a biztosításod itthon, ahogy bejelentkezel az apeh-nál és fizeted. Az más kérdés, hogy van e esetleg korábbról TB tartozásod. Mert, ha az apeh nem tudja, hogy te külföldön dolgozol akkor ugyebár halmozódik itthon a havi 5100Ft tartozásod. Persze ha tudod igazolni, hogy kint volt biztosításod ez idő alatt, akkor valószínűleg mentesülsz a befizetés alól, de ennek az lenne a hivatalos módja, hogy egy formanyomtatványon nyilatkozol, hogy külföldön dolgozol, ott van biztosításod, nem tartasz igény a magyar TB-re. Mikor hazajössz, beadsz egy újabb nyomtatványt, hogy fizetni szeretnéd, és akkor onnantól él a jogviszonyod itthon. Mikor újra kimész értelemszerűen be kell jelenteni.

Egyébként magyar állampolgárként érvényes jogviszony nélkül is el kell, hogy lássanak itthon, de akkor az később behajtják rajtad.

2011. okt. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én Ausztriában dolgozom, és döntenem kellett róla, hogy hol szeretnék biztosított lenni.


Van egy EU-s kártyám, vészhelyzetben kint is ellátnak (meg nálunk üzemorvos is van).

De én itthon magam után fizetem havonta a TB-t, mert ragaszkodom a magyar háziorvosomhoz.


Szakrendelésekre is itthon megyek, de magánban, mert egyszerűen nem tudok egész délelőttöket sorban állni. És így legalább nem kellek két hónapot várni egy időpontra.


Nem tudom melyik országról van szó, és hogy mit fedez az egészségpénztár amit fizetsz, de ha a teljes vizsgálatot ki kellene fizetni zsebből, akkor érdemes összehasonlítani az árakat az itthoni magánrendelések árával, és lehet hogy még így is jobban jössz ki.


Amúgy arról hogy te kint akarod a tb-t fizetni, még az elején nyilatkoznod kellett volna, és itthon jelezni, hogy már külföldre költözöl, és nicns szükséged az itthoni tb-re.

Két helyen nem lehetsz egyszerre biztosítva.

2011. okt. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tn83 válasza:

Meglepheti a NAV a külföldön élőket

MTI


2012. augusztus 22., szerda 07:51


Kellemetlen meglepetés is érheti azokat, akik úgy döntenek, hogy más országban kezdenek új életet és nem jelentkeznek ki itthoni lakóhelyükről: hiába élnek ugyanis külföldön életvitelszerűen, ha Magyarországon bejelentett lakcímmel rendelkeznek, egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetniük - írta a Napi Gazdaság szerdán.


A lap felhívja a figyelmet: ha a kijelentkezés elmulasztása miatt az illető továbbra is állandó magyarországi lakóhellyel rendelkezik, belföldi jogállásúnak minősül.


A helyzetet bonyolítja, hogy a külföldön dolgozók helyzetének megítélése attól függ, milyen országban dolgoznak, illetve élnek életvitelszerűen. Ha például EGT (európai gazdasági térség)-tagállamban (az uniós országok, valamint Izland, Liechtenstein, Norvégia, Svájc), vagy olyan országban, amellyel a kérdést rendező nemzetközi egyezményt kötött Magyarország, akkor nem kell egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetniük abban az esetben sem, ha belföldi állandó lakóhelyüket nem szüntetik meg.


Fontos azonban különbséget tenni a kettős adóztatást elkerülő egyezmények és a tb-egyezmények között. Hiába van ugyanis Magyarországnak kettős adóztatást elkerülő egyezménye az adott országgal, ez nem vonatkozik a társadalombiztosításra is - hívta fel a figyelmet a lap kérdésére Gerendy Zoltán, a BDO vezető adópartnere.

2012. aug. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!