Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egesi sebet hogy lathatok el?

Egesi sebet hogy lathatok el?

Figyelt kérdés
Tegnap este forro olaj froccsent a labfejem egy reszere, es ez a resz holyagos lett.. reggelre pedig a holyag levallt (valoszinuleg a forgolodasaim hatasara:) ) es most maradt egy nyilt seb.. ezzel mit kezdhetek? este is es reggel is megmostam szappannal az erintett teruletet..
2011. okt. 18. 10:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szappannal?!? jaj...

szépen menj el a patikába, vegyél fertőtlenítőt (betadine vagy hasonló) fertőtlenítsd le a területet és használj valamijen hámképző kenőcsöt.

És ne mosogass nyilt sebet szappannal.

2011. okt. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
jolvan hirtelen jobb fertotlenito nem volt keznel :D
2011. okt. 18. 11:01
 3/11 anonim ***** válasza:

hát.. ezzel már semmi teendő..

meg kell várni, begyógyuljon (a szappanos víz nem a legjobb) Nyílt sebre 1 dolog van, amit házipatikában tarthatunk: a svédkeserű(gyógyszertárban kapható). Ezt lehet óvatosan kis gézzel rákenni, sebgyógyító hatása (is)van.

2011. okt. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
miutan bekentem kenoccsel faslizzam is be?
2011. okt. 18. 11:01
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha kifakadt a hólyag steril kötést kell rátenni, mert a nyílt seb könnyen elfertőződhet.(mindenképpen valami olyat próbálj venni, ami nem ragad bele a sebbe).

A steril kötésre már mehet nem steril kötés is, hogy biztosabban akarod rögzíteni.

Előtte fertőtlenítővel kezeld le, mondjuk Betadine, de kérdezd meg a patikusok mit ajánlanak rá, esetleg van-e valamilyen kenőcs, ami majd segíti a sebgyógyulást, vagy mind receptköteles, akkor irass egyet orvossal.

2011. okt. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
a svédkeserű gyógynövények alkoholos kivonata- nem kenőcs, rámehet a nyílt sebre, utána szabadon a legjobb... úgy gyógyul hamarabb. Jobbulást!
2011. okt. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

hogy is volt.. EÜ..

olyan kötést tegyél rá, ami a vizenyős sebbe nem ragad bele. a fásli elvileg jó, de nem lenne rossz ötlet steril gézlapot tenni alá. a hámképző krémmel egyetértek.

a következő ilyennél meg: legalább 10 perc hidegvizezés rögtön, és utána azonnal kötés, hátha akkor nem szakad le a bőr, és rögtön védi.

legpontosabb teendőkért pedig guglizz rá az "égési sérülés ellátása" címszavakra.

2011. okt. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy jó, de nyílt sebet el kell fedni steril kötéssel, mert elfertőződhet.(tanultam elsősegélyt)

Használd rá azt, amit a patikusok ajánlanak.

2011. okt. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
betadine-t tettem egy gezes ragasztora es azt tettem ra a sebre.. ez igy jo lesz? teljesen elfedi
2011. okt. 18. 11:24
 10/11 A kérdező kommentje:
igen az volt az elso dolgom h ragugliztam es olyanokat talaltam h az egesi sebet egybol be kell kennem liszttel.. szal hagyjuk a guglit :D
2011. okt. 18. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!