Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ezt tudják vizsgálni a kardiol...

Ezt tudják vizsgálni a kardiológián?

Figyelt kérdés
Néha előfordul, hogy párszor nagyobbat dobban a szívem, mint egyébként és olyankor nehezebben kapok levegőt, kicsit olyan, mintha kihagyna a szívem egy dobbanást (bár ezt nem hiszem). Ez pár másodpercig tart és utána még kicsit gyorsabban ver a szívem, de percek alatt elmúlik. Amióta az eszemet tudom ez megvan nálam, de régebben voltam kardiológián más okból és azt mondták minden rendben van. Nem tudom kiszámítani, hogy mikor jön rám, semmihez sem kapcsolható. Akkor ezzel érdemes orvoshoz fordulni? Nem tudom elképzelni, hogy ha éppen nincs tünetem, akkor azt hogy lehet kivizsgálni.:S
2011. okt. 29. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Én amikor EKG-n voltam, nekem sem találtak semmit, mert pont akkor rendben volt minden. Azt mondta az orvos, hogy ha mégis majd érzek valamit, akkor menjek vissza rögtön, mert csak olyankor lehet kimutatni, hogy valami baj van.
2011. okt. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor ilyen alapon beköltözhetek a radiológiára, mert pár másodpercig tart az egész.:S Azért köszönöm a választ!
2011. okt. 29. 15:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem teljesen ilyen tüneteim vannak. De az én esetemben kb. fél éve kezdődött, régebben tettem is ide ezzel kapcsolatban egy kérdést.

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__altalanos-kozerzet__..

Most (két hete) szántam rá magam arra, hogy elmenjek orvoshoz. A körzeti orvos beutalt kardiológushoz. Ott megvizsgáltak, csináltak ekg-t, meg laborba küldött. Hozzáteszem, hogy magas a vérnyomásom is, amire 1 éve szedek gyógyszert. Az ekg jó volt, és végül circ.hyperkinetica amit megállapított. Ez gyorsult keringést jelent, ami igaz mert nagyon magas szokott lenni a pulzusom. Kaptam rá gyógyszert, amitől a pulzusszám rendeződött, viszont a tünet még mindig megvan. Most az van, hogy 16.-ára kaptam időpontot, ahol holtert csinálnak (24 órás ekg-t jelent). Jah és az is kitudódott a vérképből, hogy magas a koleszterinem, amire szintén kaptam gyógyszert, illetve a cukor is a fölső határon van. Most ez a helyzet.

2011. okt. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint egy próbát megér. Nekem pont, hogy alacsony a vérnyomásom sokszor, de én nem szedek rá gyógyszert, mert nem olyan mértékben alacsony még. De egy orvos biztos többet tud mondani.:) Jövőhéten el is megyek.

Egyébként én is arra tippeltem, hogy szívritmuszavarom van, mert apának is az van, nem tudom, hogy mennyire öröklődik.

Köszönöm a választ neked is!

2011. okt. 29. 20:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez egy különleges "betegség" és egyre több embernél fordul elő. Nem nagyon tudnak vele mit kezdeni, hiába száz, vagy ezer ilyen, vagy olyan kiizsgálás. Sokan bepánikolnak tőle, mert azt érzik, hogy itt a netovább. Csak bíztatást kapnak és valamikor trimepranolt írtak fel. Szerintem leküzdhető egyfajta lélegzéstechnikával. Tanuld meg a jóga lélégzést.
2011. okt. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
bosánat: kivizsgálás
2011. okt. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!