Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit lehet csinálni, ha valakin...

Mit lehet csinálni, ha valakinek komoly orvosra van szüksége?

Figyelt kérdés

Komoly alatt azt értem, hogy nem egy vagy neki a sorban álló 500 közül, akit baromira lesz*r. Azt tapasztalom, hogy gáz az egészségügyi helyzet. Legutóbb, mikor voltam, meg se várták, hogy végigmondjam a tüneteimet, adtak antibiotikumot és kész. Amiről tudjuk, hogy nem a legjobb a bélflórának.


Tényleg igaz, hogy Mo.-n életveszélyes megbetegedni, de főleg kórházba kerülni? Állandóan orvosi műhibákról hallunk, kiváló emberek halnak meg az orvosok hanyagsága miatt. Már több, mint egy éve van egy olyan bajom, hogy a torkomban a nyirokcsomók időről időre érezhetően megdagadnak, és pár nap alatt ez a torkom egyik oldaláról a másikra vándorol. A fülem is be szokott ezzel együtt gyulladni. És egyébként az ízületeim is borzalmasan ropognak, a legkisebb mozdulatra is. Mindez 19 évesen. Amikor ezeket elmondom az orvosnak, az a benyomásom, hogy nem tud sokkal többet, mint én. A biológia tanáromtól kellett megtudnom, hogy valószínűleg bejutottak a baktériumok a mandulámba, ami összeköttetésben áll a nyirokcsomókkal, így a mandulám folyamatosan keringteti a baktériumokat, amik mindenhova eljutnak és az ízületeimet is tönkreteszik. Azt mondta, ez akár a szívemre is rámehet. Remek! És ezt egy orvos se bírta volna megmondani, felőlük akár meg is dögölhetnék. Csak az antibiotikumjaikkal tudnak tömni.


Mit gondoltok erről? Magánorvoshoz kell menni, ha az ember normális ellátást akar?


2011. nov. 3. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondatoddal teljesen jól leírtad a helyzetet. Bármilyen komolyabb problémával inkább fizetek magánorvosnak. TB-s orvossal csak receptet íratok vagy táppénz miatt megyek hozzá. Másra nem jók.
2011. nov. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
91%

Orvosokról már leírtam egy hasonló kérdéshez a véleményem:A társadalom legokosabb emberei között vannak , életeket mentenek , és sz*rt se keresnek itt Mo.-n.kb.5 db 20E-es az mi? És még vágjanak jó képet a sok hülyéhez, aki minden szarért bemegy az orvoshoz mert az egyszerűbb mint gondolkodni..


Mielőtt lehordasz valakit , valakiket járj legalább egy mérföldet a cipőjükben:)

2011. nov. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

20:35: én az első lennék. Nos, alapvetően igazad van sok mindenben, bár az "okos" félig-meddig elvont fogalom. Ellenben azt ne feledjük, hogy ők esküt tettek. Innentől kezdve, ha hónap végén tehénsz*rt adnának nekik fizetés helyett, amíg a rendelőben vannak, akkor is a létező legjobb tudásuk szerint kellene ellátniuk a betegeket. Sajnos ez nem jellemző.


Egyébként pedig bőven nem a páciens tehet arról, hogy kevés pénzt kapnak az orvosok. Sőt... én normális bejelentett munkahelyen vagyok és nagyon sok TB-t fizetek. Sajnos ezt még egyszer ki kell fizetnem ha valami problémám van magánorvosra.


Az érveid tehát megalapozottak és igazak, de nem indokolják mindezt. Mindenki kerül néha olyan szituációba amikor meg kell valamit tennie és tudja, hogy azt a saját értékrendje szerint sosem fogja megfelelő ellenszolgáltatásként visszakapni. A különbség csupán annyi, hogy vannak dolgok amikor dönthetünk arról, hogy megtesszük-e ezt a számunkra kellemetlen dolgot, vagy nem. Utóbbi eset érvényes az orvosokra, nővérekre, rendőrökre, tűzoltókra és még sok más szakma képviselőire.


Ez a szomorú igazság.

2011. nov. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2.: Egyetértek veled, tudom, hogy milyen rohadt nehéz az orvosoknak. Én is alulfizetettnek tartom őket. Ez az állam, a kormány hibája. De szerintem a másik válaszolónak is igaza van abban, hogy ha ők ezt választották, akkor nekik ezzel együtt is érezniük kell a felelősséget. Szerintem ma aki orvosnak megy, az általában tisztában van azzal, mire vállalkozik. Nekem sincsenek tévképzeteim, nem is mennék semmi pénzért. Vagy 10 év tanulás, köztük latin nyelvtan és minden egyes izomdarab, csontkitüremkedés latin neve, és utána az irtózatos felelősség és az alulfizetettség. Nem is értem igazán, mi motivál egy orvost. Mármint azt értem, hogy általánosságban mi motiválja őket, de ma, ebben az országban... És ilyen körülmények között is kellenek orvosok, mert szükség van rájuk.


Nehéz ezt megítélni. Vajon jobb lenne, ha nem lenne TB?

2011. nov. 3. 21:45
 5/10 anonim ***** válasza:

Az orvosok fizetéséről most nem mondanék semmit, mert mindenki ezzel van elfoglalva, és a lényeges dolgokat nem veszik észre.

Például nem tudom ki dolgozna szívesen olyan épületeben, amelyből kisebb-nagyobb darabok hullanak ki. Sok kórház ilyen állapotban van, és az ott dolgozók mégis naponta bejárnak dolgozni.

Nem könnyű úgy sem dolgozni, hogy nincsennek megfelelő eszközök, amikkel a munkát el lehetne végezni, pl. intenzív osztályon kevesebb szívmonitor van mint ágy, ráadásul ezeknek a fele 20 évnél idősebb és kb. hetente romlik el; a sebészek sem műthetnek, mert az állami "támogatás" a hónap közepén elfogy, és állambácsi nem ad több műtétre pénzt. És ezek csak a kiugróbb példák, az apróságokat fel sem tudnám sorolni, olyan sok van belőlük.

Persze azt se felejtsük el, hogy évek óta jóval kisebb a dolgozó orvosok és ápolók száma annál, amennyire szükség lenne.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az egészségügyi dolgozók szentek, de a legtöbben mégis adott körülmények között a legjobb tudásuk szerint járnak el, és mindent megtesznek a betegekért.

A műhibákról pedig annyit, hogy ők is emberek, hibázhatnak, csak amíg egy asztalosnál legfeljebb összedől az asztal, ha hibázik, az orvos esetében belehalhat valaki a hibába.

2011. nov. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mellesleg, baktériumfertőzés kezelése az antibiotikum terápia. Csak ez irtja ki a bacikat. Persze ezt kiegészíthetik más szerek, de a bakteriális fertőzéseket csak antibiotikumokkal lehet kezelni (más módszer nincs).
2011. nov. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"ők esküt tettek. Innentől kezdve, ha hónap végén tehénsz*rt adnának nekik fizetés helyett, amíg a rendelőben vannak, akkor is a létező legjobb tudásuk szerint kellene ellátniuk a betegeket. "


Az orvosi hivatás is egy munka, amiből az ember szeretne megélni. Ha majd az orvosnak a boltban ingyen adják a kenyeret, ingyen ellátják árammal, vízzel és gázzal a lakását stb, akkor ő is ingyen fog dolgozni.

De el lehetne felejteni végre ezt az "ő erre esküdött, neki akkor is ezt kellene csinálnia, ha nem kapna fizetést" szöveget, mert egyszerűen szánalmas.


"adtak antibiotikumot és kész. Amiről tudjuk, hogy nem a legjobb a bélflórának"

Ha bakteriális fertőzésed van, az nem fog elmúlni egy kanál málnalekvártól. Szétcseszi a bélflórád vagy nem, a baktériumok ellen antibiotikumot kell adni. Minden gyógyszernek van melléhatása, de mérlegelni kell, hogy mi a kockázatosabb. Jelen esetben az, ha nem adnak rá semmit.


"Állandóan orvosi műhibákról hallunk, kiváló emberek halnak meg az orvosok hanyagsága miatt. "

Van orvosi műhiba szép számmal, mert sajnos ők is emberek. Ugyan úgy, ahogy azok a kamionsofőrök, akik elalszanak a volánnál és megölnek x embert.


Meg arról persze nem beszél senki, hogy hány embert gyógyítanak meg vagy mentenek meg naponta. Az senkit nem érdekel, hogy naponta 10 embert megmentenek mondjuk egy szívkatéterezéssel, de arra mindenki felkapja a fejét, ha 2 évente egy ember meghal egy orvos hibája miatt.


"az a benyomásom, hogy nem tud sokkal többet, mint én"

Az orvoslás nem fekete-fehér tudomány. Nem az van, hogy ez meg az a tüneted, akkor ez és az a bajod. Ráadásul mai napig fedeznek fel új betegségeket, és egy csomó olyan dolog van, amit nem ismernek. Vagy ha ismerik, nincs rá gyógymód egyelőre.


"A biológia tanáromtól kellett megtudnom, hogy valószínűleg bejutottak a baktériumok a mandulámba, ami összeköttetésben áll a nyirokcsomókkal, így a mandulám folyamatosan keringteti a baktériumokat, amik mindenhova eljutnak és az ízületeimet is tönkreteszik."

A biológiatanárod tippelt vmit, aminek lehet, hogy az égvilágon semmi alapja nincsen, csak egyszerűen jól hangzik, és te meg örülsz, mert azt hiszed, hogy igaza van.

Mégis mit vársz az orvostól, ha nem tudja, hogy mi a bajod? Mondja azt, hogy xy betegséged van? Az orvos sem tudhat mindent. Szerintem jobb, ha egy ember bevallja, hogy itt megáll a tudomány, mintha okoskodni próbál.


"Tényleg igaz, hogy Mo.-n életveszélyes megbetegedni, de főleg kórházba kerülni?"

Az lehet, de nem feltétlen az orvosok miatt. A magyar orvosok jól képzettek. Egyszerűen nincs pénz.



"Legutóbb, mikor voltam, meg se várták, hogy végigmondjam a tüneteimet"

Nem biztos, hogy azért, mert magasról szarik rád. Csak egyszerűen nincs idő rá. Átlag pár perc van egy betegre, mert kint vár rajtad kívül még 30, akiket szintén el kell látni. Nyilván az lenne a legjobb, ha mindenkit végig lehetne hallgatni alaposan, de akkor egy nap 2 beteget tudnának ellátni.

2011. nov. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"De el lehetne felejteni végre ezt az "ő erre esküdött, neki akkor is ezt kellene csinálnia, ha nem kapna fizetést" szöveget, mert egyszerűen szánalmas. "


Én írtam ezt a szöveget és nem értek veled egyet, nagyon nem. Nem kötelező azt csinálni amit. Ha elég sok orvos hagyja el a pályát vagy megy külföldre azért, mert nem becsülik meg őket, akkor majd észbe kapnak azok akik hozzák a döntéseket és megpróbálnak mindent elkövetni, hogy újra vonzóvá tegyék a szakmát.


Addig pedig bizony, hogy köti őket az eskü. Soha ne feledd, hogy nem kötelező ezt csinálni, de ha már csinálják, akkor elvárások vannak irányukba, ha annak nem tudnak megfelelni, akkor inkább mondják azt, hogy "bocs, ezt én ennyiért nem csinálom". Ez a helyes cselekedet és nem az, hogy ott maradnak és dünnyögve sz*r munkát végeznek.


Egyébként eskütől függetlenül minden munkavállalóra vonatkoznak szabályok, a munkáltató rábíz valamit amivel dolgozik és ha azt hanyagság és nemtörődömség miatt elrontja, akkor igenis levonják a béréből. Az orvos "eszköze" a páciens. Elvárható tőle, hogy a legnagyobb gondossággal figyeljen rá. Gondolom te is így éled a mindennapjaid, függetlenül attól, hogy mennyi pénzt keresel.


Az anyagi juttatások alacsony szintje nem ad felmentést semmiféle hanyag viselkedésre. Főleg nem akkor, ha emberekkel foglalkozik valaki! És azt hiszem te sem örülnél neki, ha anyukád súlyos és fájdalmas betegségével nem törődnének csak azért, mert nem kap az orvos elég pénzt.


Ettől függetlenül abban igazad van, hogy mindez egy teljesen természetes emberi reakció.

2011. nov. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Így már értem mire gondolsz, és jobban egyet is értek veled.

Ezek szerint te nem ítéled el azt, aki emiatt külföldre vándorol. Csak az a baj, hogy az emberek nagy többsége azt várja, hogy itt maradjanak az orvosok ennyi fizetésért, és még vágjanak is jó pofát hozzá. Ugye röghözkötés meg hasonlók.


Persze az nyilán elvárható, hogy ha már dolgozik, akkor ne szarjon betegre, és próbálja meg a legjobb tudása szerint ellátni, ebben maximálisan igazad van.


Csak tényleg ne várja már senki, hogy ennyi pénzért minden jó orvos itt maradjon.

2011. nov. 4. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem ítélem el azt, aki külföldre megy. Őszintén megértem és bár nagyon nem örülök neki, hogy a legjobb orvosaink eltávoznak, de ők nem rabszolgák, senki nem korlátozhatja őket. Persze ebben a kérdésben a képzésük költsége is belejátszik, mivel ugye az hatalmas és ha nem is ingyen kapják, hiszen sok mindenért fizetnek, de azért bőven nem annyit fizetnek, mint egy nyugaton tanuló orvos. Ezt azonban megítélni nem az én tisztem, nyilván megfelelő egyensúly lenne a kívánatos.


Azt kellene szerintem megértenie lassan mindenkinek, hogy az egészségügy igenis üzlet, kereslettel, kínálattal és minden mással ami ezzel jár. Az állam persze benne van és szabályozza, de nincs már az ami húsz évvel ezelőtt volt. Itt igenis kőkemény pénzek forognak és egy orvos teljes joggal várhatja azt, hogy megfizessék, ha nem teszik, akkor a piaci szabályoknak megfelelően felmondhatnak és elmehetnek máshova. Ebben nincs semmi elítélendő, így működik a piac, az élet, minden. Mindannyian jobbat akarunk. De ha valaki ottmarad ahol van, akkor igenis végezze a munkáját úgy, ahogy az elvárható. Az eskü se véletlenül van, a beteg nagyon kiszolgáltatott! Olyan dologban fordul az orvoshoz amiről fogalma sincs, de neki nyilván rettentő fontos, hiszen az életminőségéről van szó.


Mindehhez természetesen hozzájön az emberi tényező. Senki nem várhatja az orvosoktól, hogy tökéletes munkát végezzenek jó kedvvel szánalmasan kevés pénzért, csapnivaló körülmények között.


Én abban bízom, hogy ezek a kilengések idővel megnyugszanak, az emberek elfogadják lassan, hogy a minőségi szolgáltatásért igenis fizetni kell, az orvosok is elfogadják, hogy a képzésük bizony drága és azt közpénzből fizetik azok, akiket utána gyógyítanak és a vezetőink is elfogadják, hogy senkit nem lehet éveken keresztül zsarolni és kihasználni embereket.


Csendben jegyzem meg, mert ez már politika: amikor szó volt róla pár évvel ezelőtt, hogy lesznek egészségbiztosítók, picit kezdtem örülni. Tudom, hogy rengeteg buktató és nehézség van abban, ha magáncégek bevonulnak az egészségügybe, de én azt mondom, annál ami most van minden jobb, még az is ha öt biztosító társaságra bíznánk ezt az egészet. De lehet, hogy tévedek persze.

2011. nov. 4. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!