Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ti fürödtetek már szódabikarbó...

Ti fürödtetek már szódabikarbónás vizben?

Figyelt kérdés
Ez mire jó?
2011. nov. 8. 12:35
 1/3 Virág6 ***** válasza:
Én úgy tudom,ha valaki nagyon meg van fázva,akkor egy lavorba kell tenni jó meleg vizet,és abba kell tenni szódabikarbónát.Csak bele kell tenni a lábad.Ezt már én is megcsináltam,és hatásos.
2011. nov. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

fürdővízhez adva a napégett bőr fájdalmát jelentősen csökkenti.

Egy csésze (20 dkg) szódabikarbónát oldjon fel teljesen, majd áztassa bőrét, fürödjön a langyos vízben fél órán keresztül. A fürdő enyhíti a fájdalmat, és nem kell zuhanyozni utána. Bármikor tehet 25 dkg szidabikarbónát a meleg fürdővízébe, kiváló segítség a szervezetében levő savas anyagok eltávolításához.

A por használatával fürdővíze 8 pH feletti értékű lesz.


Langyos, de nem hideg vízben alkalmazva kellemesen enyhíti az irritáló viszketést, méh- és rovarcsípést, és más bőrbetegségek fájdalmait. Pasztaként (vízzel a kívánt sűrűségre keverve) közvetlenül a rovar- vagy méhcsípés helyére kenhető, "kiszívja", semlegesíti a mérget.


Meg méregtelenítéshez használják, illetve puhább lesz a bőr a szódás fürdő után.

2011. nov. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
gyerek koromban amikor kanyarós voltam, elősegíti a pörk leszáradást és kevésbé viszket
2011. nov. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!