Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » S. O. S.! Rezidens szájsebész...

S. O. S.! Rezidens szájsebész fog műteni! Mennyivel tud ő többet/kevesebbet, mint egy rendes orvos?

Figyelt kérdés

Ma voltam a szájsebészeten, és ez a(z egyébként tündérien kedves) fiatal doktornő mondta, hogy jövő szerdán fogja kihúzni a fogamat, mert menthetetlen...és hogy a gyökerén lévő ciszta majd kijön vele együtt. :SS Ha meg nem, akkor kikaparja....nekem ez olyan amatőrnek hangzott, hogy kétségeim támadtak őt illetően. Mi van, ha elront valamit? :SS


22/N


2011. dec. 1. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérhetsz másik orvost. Amugy rezidensek önállóan nem dolgozhatnak, csak szakorvos felugyeletében.
2011. dec. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is rezidens húzta ki az igen rossz helyzetben lévő bölcsességfogamat, és gyönyörűen megcsinálta. Ott állt mellette a szakorvos (kötelező jelleggel), aki bármikor átvette volna tőle a feladatot, ha problémája akadt volna, vagy ha valamit esetleg nem úgy próbált volna csinálni, mint kellene. Engem abszolút nem zavart a szituáció.

(Egy nemrég még rezidens, más szakterületen).

2011. dec. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%
Egy kezdő orvos még nagyon akar bizonyítani, még nem fásult, nem öntelt, lehet, hogy még jobban is jársz vele, mintegy olyan "nagymellényes" főtudorral. Igaz, hogy az meg tapasztaltabb, gyakorlottabb, de lehet, hogy már rég magamögött hagyta a beleérző képességét, unja a munkáját, szóval 50-50%, hogy kivel jársz jobban, nem érdemes parázni.
2011. dec. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Rezidens nem dolgozhat teljesen egyedül. Attól, hogy ő csinálja, ott kell lennie mellette vkinek. És nyilván ha nem jól csinálja, akkor átveszi tőle a szakorvos.

Nekik is meg kell tanulni!

2011. dec. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!