Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Beadatjátok gyereketeknek az...

Zkriszti3 kérdése:

Beadatjátok gyereketeknek az influenza elleni védőoltást?

Figyelt kérdés
Már nincs ingyen.Nem tudom melyik jobb ha elkapják így a szervezet erősödik,vagy ne legyenek betegek 1 évig biztosan.Szövődmények gyakorisága is érdekel első kézből,tehát tőletek.
2011. dec. 2. 17:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Biztosan? Ez nem garancia, sőőt! Nem ismerek olyat aki az oltás ellenére ne lett volna beteg, pedig eü-ben dolgozom, sok oltottal találkozom.
2011. dec. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én 3 éve beadatom. Inkább egy szúrás évente, mint hogy beteg legyen.
2011. dec. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

És azt is hozzátenném, hogy a szervezet semmivel sem lesz erősebb attól ha elkapja az influenzát.


Első voltam.

2011. dec. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szövődményekről írnál nekem.
2011. dec. 2. 17:51
 5/11 anonim ***** válasza:

Anyukám is EÜ-s, én kikértem az ő véleményét (is). Nem adatom be, bár a lányom még kicsi, nem jár közösségbe, nem jön hozzánk általában senki. Elég kicsi a valószínűsége,hogy így elkapja. Nincs semmi betegsége,ezt azért említem meg,mert általában azok az emberek lesznek a legbetegebbek,akiknek van egy alap betegségük.

Szerintem olyan sok szövődménye/mellékhatása van magának az oltásnak,hogy alaposan meg kell fontolni. Az is érdekes,hogy maga a gyerekorvos teljesen elzárkózik a le- vagy rábeszélésről. Ha már közösségbe fog járni nem tudom hogy fogok dönteni ezzel kapcsolatban. Remélem valamit tudtam segíteni.

2011. dec. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mindhárom gyerekem iskolás ezért fontos. Nem szeretnék szakkönyveket bújni mert elég általános a fogalmazás.
2011. dec. 2. 18:04
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem van egy autoimmun betegsegem,a neurologusom nem enegedte,vagyis lebeszelt az oltasrol,szerinte se kicsi,se öreg se beteg ne vegye fel.
2011. dec. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi még egyszer sem kaptuk el.Volt,hogy a 35fős évfolyamból egyedüli voltam,aki ne kapta volna el.

És soha nem oltattuk be magunkat.Nem nagyon hiszünk bennük.A kötelezőt beadják,és kész.A h1n1 kor nem tudom hány papírt küldtek az osztályfőnök,védőnő,iskolaorvos.Nem értették meg,hogy nem.Az osztály fele be lett oltva,a másik felének a járvány végéig küldték a papírt,hogy oltasd be magad mert meghalsz.Ezzel ellentettben az lett beteg,aki beoltatta magát.

Egy influenza meg egy hét alatt lemegy,nálam 2 nap a teljes gyógyulás.Szerintem nem érdemes beadatni.Én ami nem kötelező,abból csak a kullancs elleniket veszem fel,mert elég sokat túrázok a mezőn,tölgyerdőbe.És nem azért,mert félek az oltástól(inkább szeretem),hanem mert felesleges.Napi egy alma,egy kis narancs vagy mandarin és nem kapod el az influenzát.Esetleg szedsz C-vitamint.

Kicsit hosszúra sikeredett.

2011. dec. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egy a lényeg, ne a magyar vakcinát adassátok be, ha féltek.
2011. dec. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2011. dec. 4. 08:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!