Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Elmenjek valamilyen szűrésre?...

Elmenjek valamilyen szűrésre? Mikor, milyen gyakran és hova, mire kell menni ha egyébként jól vagyok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

24/L vagyok, egészségesnek érzem magam, leszámítva túlsúlyomat, de semmi egészségügyi panaszom nincs, kivéve h a zh-k előtt stresszelek, nem szoktam járni szűrésekre,dokihoz is ritkán, de vérnyomásomat mérem ami jó, mégis mindenhonnan azt hallom h ilyen olyan szürésre kell mindig menni... Nem dohányzom, havonta max. 2x iszom 1sört, v annyit se, próbálok egészségesen és 6 után nem enni,főleg h fogyjak...

Mégis mikor milyen vizsgálatra kéne menni, ha semmi panaszom nincs, érdemes e, mennyibe kerülnek??? Nőgyógyászom nincs, félek tőlük, pedig tudom h jót akarnak, de drágák, a körzetis meg szar és nem akarom h benne turkáljanak... ://

Nem akarok hipochondernek tűnni, de érdemes valami vizsgálatot csiáltatnom így, ha jól érzem magam???


2011. dec. 4. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

Azért kell rendszeresen /általában évente egyszer/ szűrővizsgálatra menni, hogy egy esetleges kezdődő betegséget még időben felismerjék, és mielőbb kezeljék. Kezdetben nincsenek tünetek /fájdalom/ egy tumoros betegség kezdetén. Viszont ha korai stádiumban kezdik fa kezelést jó esély lehet a gyógyulásra.

Ezért kell szűrővizsgálatokra járni. Saját érdek.

2011. dec. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

az én -túlsúlyomból adódó- magasvérnyomás betegségemet egy itthoni vérnyomásméréssel szűrtük ki.(I.vizsgálat)

aztán elmentem egy tömeges,nyári utcai szürővizsgálatra,amelynek során illetve keretében egy talán pécsi vagy budapesti orvoscsoport Szombathely főterén tartott arteriográfiás mérést(az is igazolta a diagnózist,a mérés keretében mintegy fél órán át több százszor,sőt,talán több ezerszer is megmérte a műszer a vérnyomásomat a 2 lábamon és a 2 kezemen egyaránt,ott és akkor másodszorra igazolódott be a dolog,az eredményt elvittem a dokimhoz,akkor ő újra megmérte(csak a kezeimen) ekkor kaptam gyógyszert.Ennek két éve.


Nemrégiben voltam nála újra.Újra felszökött ugyanis magasra(160 körülre) a felső értékem,elküldött vérképre,meg egy rakás vizsgálatra,eredmény: gyógyszerváltás.A vérnyomásom most jó.


Szóval igen,bizonyos időközönként nem árt a vizsgálat.


Voltam közben vérképen,és majd még kell mennem ct-re is valamikor,csak hát ismerve a magyar eü-t,tekintve,hogy még beutalóm sincs,mert a körzeti dokim azt állítólag nem írhat már(vagy csak egyszerüen nem akart),szóval a CT-t az idén már nem lesz egyszerü összehozni.


Központi eü.felülvizsgálathoz kellene pedig a papír,rokkantnyugdíjas vagyok,és bár a 2010.-ben(tavaly március tájékán) kiállított papírom 2015-ig elméletileg érvényes,most hogy elkezdték újra csesztetni a rokkantnyugdíjasokat,szerintem nekem is mennem kell.


Több agyi mütét,hasi mütét,stb. után vagyok le%-olva

2011. dec. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi,sajnálom ami veled történt, jobbulást kívánok!!! de nekem semmi bajom, még magas vérnyomás se, szerintem mert sokat mozgok azért... sose voltam az az 1 helyben ülős tipus, mostmeg h odafigyelek mit eszem talán jobban is vagyok. házidoki is ztem elküldene ha semmi bajom nincs, minek menek oda, több a beteg ember...
2011. dec. 4. 12:49
 4/6 anonim ***** válasza:

24 éves vagy, felelősnek kéne lenned az egészséged iránt. úgy érzem nem is akarsz szűrésre menni-az írásodból következtetek rá. Első író vagyok.

Nézd, nem erőszak a disznótor-szokták mondani. Ha nem, hát nem.

2011. dec. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Évente legalább egyszer menj nőgyógyászati szűrésre-körzetinél ingyenes, ha nem akarsz oda menni, akkor fizetned kell.

A háziorvosnál évente egyszer kérhetsz laborvizsgálatot ( vérkép, vizelet)-ez is teljesen ingyenes. A mi háziorvosunknál egyébként tudnak EKG-t csinálni, szemvizsgálatot. Szintén csinál vérnyomás és vércukorszint mérést(ezt egyébként szinte minden patikában is ingyenesen megteszik)

Évente egyszer ajánlatos elmenni fogorvosi ellenőrzésre- szintén ingyenes.


Ezek közül egyik sem kerül egy fillérbe sem, az pedig, hogy nincs panaszod nem jelenti azt, hogy nincs is semmi bajod.

Ha azt várod, hogy azt fogjuk mondani, hogy nyugodtan ülj otthon mert a te életmódod mellet semmi bajod nem lehet, akkor ki kell, hogy ábrándítsalak. Senki nem fog megnyugtatni, mert az emberek általában tudják, hogy a betegség nem válogat, nem veszi figyelembe sem az életkorodat sem azt hogy egészséges életet élsz-e.( legalábbis genetikusan öröklődő betegségeknél ez sem zárja ki a baj bekövetkeztét)

Neked kell eldönteni, hogy mennyit ér a saját életed magadnak.

2011. dec. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok,mult hétre kaptam csak ct időpontot.Teljesen normális CT eredményem lett.
2012. jan. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!