Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S. Van egy staffordshire...

S. O. S. Van egy staffordshire terrierem és egy Bull terrierem, mindkettő szuka, és elég gyakran összeverekednek. Egyébként 7 hónaposak. Hogyan lehetne összeszoktatni őket, van rá valamilyen módszer? Egyiktől sem szeretnék megválni.

Figyelt kérdés
2010. máj. 7. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Talán az ivartalanítás, nekem 2 kanom van és ők is verekedtek, de 7 hónaposan bőven belefér, épp a rangsort próbálják eldönteni, most nálunk már egy éve nincs vita, max összemorgás, de semmi több, ha nálatok eldől a rangsor ott sem lesz gond, de én úgy tudom, hogy az ivartalanítás be szokott válni. :)
2010. máj. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

nem kell félteni őket. Héthónaposan nem tudnak ártani egymásnak, és a rangsor lesz eldöntve. Sztem a staffi fog nyerni. Nem az ivartalanítás a megoldás.

Játszál velük, vidd őket futni, így nem lesz idejük harcot vívni egymással.

Nekem egy 10 hónapos amstaffom van, és napi mozgásigénye, 20 km. Bicaj mellett.

Mutatsz róla képet? Bocs Róluk.

2010. máj. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg megpróbálhatod mesterségesen kialakítani a hierarchiát köztük, de ez csak akkor fog menni, ha te magad amúgy mindkettőjüknek a főnöke vagy :)Mondjuk elvileg a vezér jelenlétében nem nagyon lehetne balhé, csak ha a vezér engedélyt ad rá, de ez most mindegy.


A lényeg: ha korban és méretben nincs jelentős különbség, akkor az alapján tudod eldönteni, hogy ki van felül, hogy a bunyóknál végül ki az aki megadja magát. Fontos tudnod, hogyha ember fejjel gondolkodva a gyengébbet védelmedbe veszed, akkor teljesen összezavarod a kutyát, hiszen az ő fejükben győztesként jött ki az erősebb, aki így feljebb került a ranglétrán, tehát nagyobb elismerés jár neki a vezértől. Tudom, hogy nagyon-nagyon nehéz, de ilyenkor össze kell szorítanod a fogad, és az erősebbet elismerned simivel, szeretgetéssel, a gyengébbet pedig figyelmen kívül hagynod. Így egyértelműsíted, hogy érted a helyzetet, és csökkented az egymás elleni küzdelemhez vezető okokat.


A másik trükk, hogy akit erősebbnek ítélsz, azt mindig kiemelt figyelemben részesíted. Ő kap először enni, a gyengébb csak utána jöhet. Mikor hazaérsz, mindkettőjüket figyelmen kívül hagyod ugye, ez alap, de miután eltelt pár perc, és már nem nyüzsögnek körülötted, akkor az erősebbet hívod magadhoz először, őt üdvözlöd, a gyengébbet háttérbe szorítod.


Sajnos tudom, hogy az emberi természet ennek éppen az ellenkezőjét kívánná helyes viselkedésnek, de ha mindig tutujgatod a gyengébbet, azzal csak erősíted a hierarchikus vitákat, és okot adsz a pozicióért folytatott küzdelemre. Minél egyértelműbb, erősebb a rangsor, annál kevsbé kell küzdeni.


Ha nem tudod eldönteni ki az erősebb, akkor érdemes megfigyelned, hogy ha mondjuk ugatni mennek a kerítéshez, ki van elől, vagy mikor hazaérsz melyik jön oda hozzád előbb.


Az ivartalanítás lehet, hogy segít valamennyit, de önmagában a problémát nem fogja megoldani, csak kiegészítő eszköz lehet.

2010. máj. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hello "második". Jövöhéten tudok képet küldeni.
2010. máj. 9. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!