Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehetséges? Zárt osztályra...

Lehetséges? Zárt osztályra lehetséges öngyilkossági kísérlet után telefont vagy laptopot vinni?

Figyelt kérdés
Zárt osztályra (miután valaki öngyilkos akar lenni és utána ide utalják be) adnak a betegnek mobiltelefont, illetve hozzáférhet ilyesmihez, mint mobil, laptop stb? Látogató vihet be magával hasonló eszközöket? Ha valaki meg tudja ezt mondani, megköszönném.
2011. dec. 13. 18:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%
szerintem biztosan, mert itt naponta megkérdezik azt hogy: " hogy lehetek öngyilkos?"
2011. dec. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, ez biztos.
2011. dec. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

A zárt osztályra ha valamit beviszel,azt 80% biztonsággal ellopják,megeszik,kidobják a rácsok között,tönkreteszik,stb...

Én voltam ott,nálam volt telefon,de MINDIG magamnál tartottam.

Amíg elmész wc-re mindenedet átkutatják;legalábbis a Merényiben így volt.

2011. dec. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos egyik rokonom bent volt ott a napokban, nem lehetett sem mobilt, sem laptopot bevinni. A nem zárt részlegre azt hiszem, lehet.
2011. dec. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
61%
Miért gondolod hogy rögtön a zárt osztályra kerülnél?
2011. dec. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nem én szeretnék öngyilkos lenni.
2011. dec. 13. 19:39
 7/19 anonim ***** válasza:
80%
Öngyilkossági kísérlet nem feltétlenül egyenlő a zárt osztállyal. Még a toxikológiáról is hazaengednek saját felelősségedre.
2011. dec. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom, te hol élsz?

Nincsen zárt osztály. Pszichiátria van. Itt pont az a szabály, hogy a szobák ajtaját nem csukják be. A nővérszoba a bejáratnál van, és ha mész valahova, akkor megkérdezik hova? A súlyosabb betegek kórtermében 24 órás felügyelet van. Mobil használatát valóban nem tolerálják, de nem kutatnak utána. Az öngyilkosokat sehol sem szeretik, de nem is büntetik. Gyávaságnak kezelik.

2011. dec. 14. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
De van zárt osztály, ahova 72 órára bárkit berakhatnak, utána szükséges a bíróság bevonása, de nem veszik túl komolyan, van a szemle, ahol úgyis az van, amit az orvosod mond.
2011. dec. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 homo ludensz ***** válasza:
100%
Igaz pszichiátria van ahogy írtátok,csak hát azon belül is van szelíd csendes depressziós sírdogáló beteg és van kábszeres akit az utcán szednek fel és az elvonási tünetek hatására kicsit agresszív. Most ezt vagy leszedálják vagy odakötik az ágyhoz vagy mindkettő. Szerintem egyik sem akar sem telefonálni,sem internetezni. Igazából önmagát sem képes elviselni azért került oda.
2012. jan. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!