Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hálapénzt kórházban mennyit"il...

Hálapénzt kórházban mennyit"illik" adni? Egy komoly műtétről lenne szó, nem tudom mennyit adjak?

Figyelt kérdés

2011. dec. 17. 14:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%

Ne adjál. Azért is tart ott ma az egészségügy, ahol tart, mert az orvosok elvárják a hálapénzt. Több százezer forintokat szakítanak le a betegektől, de azért rí a szájuk, hogy kevés a pénzük.

Ne adjál, tanulják meg, hogy a gyógyítás az nekik a hivatásuk és munkájuk, nem pedig jutalmazandó feladat.

2011. dec. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
"Nem pedig jutalmazandó feladat" Ezen elborult az agyam... Akkor büntetendő vagy mi?! Nem csupán hivatása az orvosnak, de ebből is él meg. És tudod azért fogadják el a hálapénzt, mert külföldön a tízszeresét megkaphatnák. Majd akkor írj ilyen hangnemben azokról akik életeket mentenek, ha már nem lesz egyetlen orvos a közeli kórházban aki segíteni tudna rajtad! Bár az ilyen ember meg sem érdemli...
2011. dec. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Első: Látszik, hogy közöd sincs az eü-höz, de gondolom még cak a rokonaidnak se.

Azért tart itt a magyar egészségügy, mert az orvosok nincsenek megfizetve. És a legtöbb nem elvárja a hálapénzt, hanem elfogadja, ami azért baromira nem ugyanaz.

Amíg nem rendezik a béreket, és egy orvos ilyen keveset keres, addig igen is el fogják fogadni a pénzt, mert különben alig tudnak megélni.


Az meg egy dolog, hogy hivatás. A orvos nem arra esküszik fel, hogy szarért húgyért cserébe többet dolgozik, mint ami előírás lenne. Meg nem arra, hogy minden kényelméről és szükségletéről lemond azért, hogy olyan embereket gyógyítson, akik szarba se veszik.


Nekik sincsen ám ingyen a kenyér meg a villany. Majd ha ingyen lesz, akkor nem fogják elfogadni a hálapénzt.


Ennek ellenére azt mondom, hogy csak akkor érdemes pénzt adni, ha tényleg elégedett voltál és akkor is utólag. Ha vki előre kéri a pénzt, az azért már pofátlan.

És annyit adj, amennyit tudsz és nem kell éhezned miatta.

2011. dec. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

Szapulás? Eszednél vagy te? Ne zavarjon, hogy semmi sértőt nem írtam az égkiterült világon, de te rögtön jössz a "hülye bunkó", "neveletlen hülye" kifejezésekkel. Nézzél már magadba, mielőtt leírsz vmit, mert így csak segget csinálsz a szádból.


"Szerinted ez a helyes módja egy egészségügyi rendszer működésének? "

Nem. Az lenne a helyes, ha az orvosok TISZTESSÉGES fizetést kapnának. Értsd: nem milliókat, csak a munkájuknak, felelősségüknek megfelelő fizetést.


És amíg ezt nem kapják meg, addig verheted te a seggedet a földhöz, meg jártathatod a szádat, hogy ne adjon senki hálapénzt, attól még marhára nem fog megoldódni a helyzet.

Előbb rendezni kell a béreket, aztán szépen el lehet törölni és be lehet tiltani a hálapénzt.

De addig nem.


"a tegnapi napot is fizessed ki hálapénzként valami szemétládának, aki boríték nélkül hozzád sem hajlandó nyúlni, "

Ha nem tűnt volna fel, kedves csökkent szövegértelmezési képességgel rendelkező barátom, éppen azt írtam, hogy az már pofátlanság, ha vki ELŐRE kéri a pénzt.


Szóval előbb-utóbb úgy is az lesz, hogy az ÖSSZES orvos eltávozik innen, az öregek meg, akik hálapénzből éldegélnek, azok szépen nyugdíjba mennek, te meg verheted a segged a földhöz a váróban, ha nem lesz ott egy darab orvos se, aki ellásson.

2011. dec. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Amit írtatok az mind igaz.Én is így gondolom.Csak konkrétumot nem írtatok.MENNYT?? illik adni?A helyzet a következő:Én már a műtét után vagyok,hála Istennek,már évekkel.Akkor, a műtét után adtam borítékot egy bizonyos összeggel.Én úgy gondoltam adtam eleget.(százezer ft),mégis ott motoszkál az ördög bennem,hogy nem eleget adtam.Mikor bemegyek kontrollra,a sebész orvosom mintha nem is ismerne úgy kérdezi:mikor volt itt utoljára? Pedig a kezében az összes zárójelentésem amit ő írt.Mikor vége a vizsgálatnak-öt perc-megírja a zárójelentést:"ép postop viszonyok,reaktiomentes.kontroll hist.fügvényében". Kész!Semmi tanács:mit csináljak,mit ehetek,ihatok..stb..Én odaadom a borítékot,benne félhavi nyugdíjammal viszontlátásra! Én nagy örömmel ki,minden rendben,csak az utcán keseredik meg az ember szája.Csak így? Darab,-darab? Gyorsan ledarálni személytelenül,jöhet a következő,itt a Karácsony. Ezért írtím ki a kérdésem,mert már arra gondoltam,lehet,hogy kevés az a pénz amit adtam,talán azért,hogy megkérdezzék legalább azt:hogy tetszik lenni?Vagy valami emberi szót.Nem?
2011. dec. 19. 11:58
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ilyen esetben aztán főleg nem kell több pénz. Alapból 100 ezer forint baromi sok.


Azon meg nem kell szerintem megsértődni, hogy nem igen emlékszik rád. Persze azért 100 ezer forinttal megjegyezhetett volna, de gondolj már bele, hány betege lehet. Nem emlékezhet mindenkire.

Ha meg kint várnak még egy csomóan, akkor nem kell csodálkozni, hogy nem beszélget el veled. Haladni akar a munkájával, mert nem te vagy az egyetlen.


Tudom, minden ember azt várja, hogy ő legyen a legelső és legfontosabb az orvosnak, de ha neki egy nap el kell látnia még rajtad kívül 30-at, akkor nincs ideje, hogy mindenkit úgy kezeljen, mintha ő lenne az egyetlen.


Elhiheted nekem, ha minden orvosnak egy nap csak 5 betege lenne, akkor lenne arra idő, hogy a beteg lelkével is foglalkozzon kicsit. De a jelenlegi helyzetben nincs. Átlagosan egy betegre pár perc jut. Ez van sajnos.

2011. dec. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igazad van egyetértek veled.Amit viszont nem értek:az orvosok között nincs szakmai verseny? Vagy valami hasonló.Amire gondolok:én például,ha orvos lennék,baromi büszke lennék magamra,ha a betegem még öt év után is élne,azok után,hogy én kivettem belőle 60 cm.belet.Mert az már nem bél volt hanem egy alaktalan gumó.Ha én ilyen-egyébként nagyon tehetséges,ügyes orvos lennék,az ilyen betegemet-ha meglátnám a kórházamban-úgy hordoznám körbe az intézményben mint a véres kardot.Ide nézzetek,ne adjátok fel,van remény,ti is meggyógyultok! Nem pedig:"mikor volt itt utoljára"Pláne még,hogy tudom,nem üres kézzel jön. Szerintetek?
2011. dec. 19. 19:38
 8/13 anonim ***** válasza:
Az orvosnak ez a munkája. Attól, hogy neked baromi nagy dolognak tűnik amit tett (és nyilván baromi nagy dolog is), attól még lehet, hogy ez nem egy kivételes műtét. Lehet, hogy életében már elég sok bélszakaszt szedett ki az emberekből meg elég sok életet mentett meg.
2011. dec. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

simán van ilyen büszkeség/szakmai verseny. nekem kisebb műtétem volt, egy ciszta kivétele. a kunszt a dologban, hogy az orvos egy szakrendelőben -vagy nem tudom, hogy fogalmazzam meg- végezte el, mivel úgy nézett ki, felszínen van a cucc, és kinyisszantja egy perc alatt. lett is belőle 1,5 órás turkálás:D erre spec büszke a forma, hogy olyat csinált a rendelőben, amit kórházban szoktak, mikor mentem varratszedésre, egyik asszisztens meglátott, soron kívül rögtön behívtak, megcsodálták, hogy milyen szépen gyógyul, stbtsb.


visszatérve a kérdésedre: nem vagyok otthon ezekben a hálapénzes dolgokban, de én nem pénzt viszek, hanem ajándékot az orvosnak, illetve az asszisztenseknek. szerintem ha összeállítasz valami szép kis kosarat (persze ha nagy műtét, jó sok cuccal:D) amilyet pl lehet multikban készen is kapni, az tuti jó. sok orvos elvből el sem fogad hálapénzt, az meg kellemetlen szituáció ugyebár. ha meg viszel neki ajit, és sír a szája, hogy borítékot akar, akkor megérdemelné, hogy ne kapjon semmit.



na most ezen lehidaltam: [link]

2011. dec. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
29:46-nak:Okos ember lehetsz,kinyitottad a szemem.Nagyon rátapintottál a lényegre! Minden szavad igaznak tartom.Köszönöm,és ezek után nem"makogok"többé.Que sera,sera(bárhogy lesz,úgy lesz)
2011. dec. 20. 09:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!