Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » S. O. S.! A fertőzőre küldött...

S. O. S.! A fertőzőre küldött a dokim, mit fognak megvizsgálni? Be fognak fektetni?

Figyelt kérdés
Lassan egy éve küzdök hasmenéssel, és nem tudják mi bajom. Hétvégén megváltozott a hasmenésem állaga, hasonló tüneteket produkálok, mint a most terjengő hasmenéses-hányós járványban megfertőzöttek. Lehet, hogy ezért küld? Szerintetek lehet, hogy haza engednek pár vizsgálat után? Vagy tuti, hogy ott kell maradnom? Milyen vizsgálatokra számítsak?
2012. jan. 2. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:

a fertőzőről nem igenengednek haza hamar...

én 12/l vagyok kb 6 éves koromban hányós beteg voltam teljesen kiszáradtam és fertőzőre kerültem még látogatni sem szabad semmi ott leszel egy darabig szerintem legallábbis nem engednek ki olyan könnyen

2012. jan. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Komolyan?:( Most tényleg megijedtem. Igaziból nekem csak a hasmenés a bajom, de az már vagy egy éve. Most annyi történt, hogy sokkal hígabb lett meg rossz közérzet társul hozzá, de se láz, se más tünet.
2012. jan. 2. 18:29
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha már egy éve hasmenésed van, első körben inkább IBS-re, gyulladásra vagy valamilyen ételintolarenciára (tej, glutén...) gyanakodnék... Kivizsgáltak ilyesmire? Vérvétel, (neadjisten) tükrözés? Ill. ha mégis fertőzés okozza, akkor azt meg szerintem meg lehetne állapítani székletmintából. De nem vagyok orvos, csak hamenős :)


Tapasztalatom szerint a kórházakból vagy nagyon gyorsan (másnap) szabadul az ember, vagy min. marad egy másfél hétig, bármit ígértek.

2012. jan. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Voltam gyomortükrözésen:lisztérzékenység kilőve (még vért is vettek és abból is megnézték), voltam vastagbél türközésen: IBD, IBS, Chron kilőve. Vittem széklet mintát: salmonella, shigella, e.coli, yersinia enterocolitica, campylobacter kilőve :S

Tejcukor érzékeny vagyok, de tartom a diétát. Mégis megy a hasam :S Nem tudom mit fognak még vizsgálni ha bekerülök a fertőzőre...néznek vmi mást? Vagy még egyszer végig mennek ezen?

2012. jan. 3. 14:27
 5/8 anonim ***** válasza:

A liszt és tej mellett sajnos még sok egyéb intolarencia is létezik (ami nem azonos az érzékenységgel vagy allergiával). Én pl. többek közt szinte az összes szénhidrátra, keményítőre, tojásra, élesztőre lettem pozitív sajna.


Aztán a hasmenés lehet még lelki eredetű is - főleg ha bizonyos szituációkhoz köthető (pl. munkába kell menni, zárt helyen ülni, tömegközlekedni, sorban állni, szerepelni... stb.) Ilyenkor lehet, hogy inkább nyugtató használhat. Bár tudom, hogy krónikus hasmenésnél már nehéz megmondani, mi volt előbb, olyan sokat parázhat az ember önmagától.


Szóval bár fogalmam sincs, mit ötletelnek még majd a kórházban, szerintem vigyél el minden papírt, ne nézzék elölről végig, ami már megvan... a TB-nek sem érdeke - vagyis nem lenne logikus. Mindenesetre próbáld nézni a jó oldalát: vagy pontot raknak a sztori végére, vagy kizárnak megint valamit és ezen is túl leszel. Kitartás!

2012. jan. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Azt még megkérdezhetem, hogy más étel intoleranciákat, hogy tudnak kimutatni? Akkor ugye nem valószínű, hogy még egyszer megfognak tükrözni?
2012. jan. 3. 15:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Gasztroenterológián csináltak anno keményítő és cukor próbát (meg kell inni egy tömény löttyöt, majd félóránként vért vesznek többször). A többit meg a foodtest-tel csináltattam, jó drága, de 200 valahány ételfehérjét néznek végig - ujjbegyes vérvétel - erre rákereshetsz neten.


Tükrözést nem tudom, de drukkolok (én is voltam már párszor...)

2012. jan. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi :) Meg fogom nézni,lehet én is megcsináltatom. Hát remélem,hogy nem kell. Valahogy nem vágyom rá mégegyszer :)
2012. jan. 4. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!