Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kisfiam 2 éves, asztmás. A...

Kisfiam 2 éves, asztmás. A közgyógy ellátás hogy müködik? Mit jelent, hogy 6000Ft összeghatár van, az állandó gyógyszerek mellett?

Figyelt kérdés
Nem igazán tájékoztat bennünket az orvos!:(((
2010. nov. 22. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:
úgy működik, hogy ha a havi összeghatárt meghaladja az egy hónapban szedett gyógyszerek összege, akkor a háziorvosnál igénylőlapot kell kérni (de mindenképp érdeklődd meg a háziorvosodnál, hogy s mint van a pontos ügyintézés). Időnként érvényesíteni kell. Az igazolványra pedig vigyázz!
2010. nov. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia!

Az én lányom is asztmás.

Nálunk úgy történt , hogy pulmonológia szakrendelésen a doktor néni kiállított egy forma nyomtatványon az orvosi igazolását miszerint tartósan beteg.Ugye "természetesen" a betegség kezelésére, szinten tartására állandó gyógyszereket szed.A házi orvosunk leigazolta , hogy milyen gyógyszert szed rendszeresen a betegségére, majd az önkormányzathoz be kellett mennem ahol kitöltöttem egy újabb nyomtatványt(kérelmet), leadtam a tartós betegségről szóló orvosi igazolást (Másolatát),az orvosi igazolást és várom mikor érkezik meg a keretösszeg megállapító határozat.

Nálunk mivel már régóta fenn áll a betegség,így már volt közgyógy kártyánk.kb 7000 ft volt a havi keretösszeg amit negyedévenként írnak jóvá a számlán.Mi alanyi jogon 2 évre kaptuk meg.Úgy tudom 1x kérhetsz plusz pénzt rá de pontosan ennek menetét nem ismerem nem volt még szükség rá.

Ami a rosszban jó(remélem érted), hogy ha beteg a gyerek (akár nem asztmával összefüggő betegség) akkor is felírja az orvos közgyógyra (ha lehet)így még a köptetőért vagy akármi másért sem kell fizetni.Van még sok érdekes dolog....

2010. nov. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Nekünk a doki eléggé elnézte az asztmát kb. fél évig nem ismerte fel:(És még ezeket az igényléseket(családi pótlék ,közgyógy )véletlenül tudtam meg a játszótéren az egyik anyukától.
2010. nov. 22. 14:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Jobbulást a picinek!:)


Itt tudsz nézelődni,hogy mit tudnál igényelni:)

[link]

2010. nov. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!