Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit teheteunk egy eszmeletlen...

Mit teheteunk egy eszmeletlen beteggel akinek felment a cukra? Vagy esetleg akkor meg mielott elveszitene az eszmeletet?

Figyelt kérdés
2012. febr. 2. 09:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Hívod a mentőt, mielőtt kómába esik.
2012. febr. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ugyertve mig ki jon a mento,az elobbi magatol erthetodo
2012. febr. 2. 09:49
 3/9 anonim ***** válasza:
inzulint kell beadni.de ha nincs épp ott szerintem akkor semmit..
2012. febr. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

NEM SZABAD CUKROS BETEGNEK INZULINT ADNI ÚGY, HOGY NEM TUDOD, HOGY MENNYI A CUKRA!!!!!!!

A következő miatt, ha eszméletlen, és valamiből rájösz, hogy cukros, akkor még mindig nem tudhatod, hogy magas, vagy alacsony e a cukra, mert a cukrosoknál gyakran extrémen alacsony cukorértékek is előfordulhatnak, és ezért is elájulhatnak.

Na most ha véletlenül azért ájult el, mert alacsony a cukra, akkor ha inzulint adsz neki, még alacsonyabb lesz, mondjuk 0, a beteg először bekómál, majd game over meghal.

Éppen ezért, vagy ott helyben megméred a vércukrát, ha van nála mérő, vagy pedig CUKROT ADSZ NEKI! Vagy hívod a mentőt és vársz... A cukorbetegeknél szinte mindig van cukor. Ha a betegnek mondjuk van egy 20-as cukra, és te még adsz neki cukrot, akkor fel fog menni 22-23-ra. Az hogy 20 vagy 22 szinte tökmindegy. Magas és kész. Extra kárt nem csinál. Viszont ha volt egy egyes cukra adsz neki cukrot, fel fog menni 3-4-re és jobban lesz.

2012. febr. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A kérdés az, hogy egy eszméletlen betegnek hogy adsz cukrot?

Ha közeli családtag vagy és tudsz mindent az inzulin adagolással kapcsolatban, hova kell szúrni, hogyan, illetve megtudod mérni a cukrát, akkor tudsz cselekedni esetleg, bár lehet akkor is jobb, ha szakemberre marad ez.

Nálunk anno elsősegély tanfolyamon az volt az első lecke, hogy ha tartós betegségről van szó, pl. komolyabb vérnyomás problémák, cukorbetegség, infarktus veszély, epilepszia stb, akkor nem szabad a meglévő gyógyszerekkel elkezdeni kísérletezni, biztosítani kell a szabad légutakat, majd azonnal hívni a mentőket és várni.

Meséltek olyan rémtörténeteket mentős ismerősök, hogy a mama jót akart papának, aki infarktus után kapott nyelv alá fújós sprayt. Papa rosszul lett, mama egyből befújt neki vagy hármat és majdnem ezzel ölte meg, mert mire kiértek a mentők szinte semmi vérnyomása nem volt már a papának, szóval nem éri meg kísérletezni sem ezzel, sem mással.

Ahogy mondták, ha magánál van még, akkor érdemes neki egy kis cukrot adni (vagy cukros üdítővel itatni), de ha elveszíti az eszméletét az illető, akkor azonnal ki kell venni a szájából a cukrot, nehogy megfulladjon tőle.

2012. febr. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
ha biztosan tudni,hogy magas a cukra es rosszul lett akkor is lehet neki adni cukrot? hisz eleve az a aproblema,hogy magas.segitsen mar valaki.
2012. febr. 2. 13:49
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha biztosan tudod, hogy magas, akkor NE ajd neki cukrot!!!!
2012. febr. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
es akkor mit tegyek? ez volt az eredeti kerdes is ,de meg most sem kaptam ra valaszt.kerlek titeket,tudom,hogy segiteni akartok,de akkor csak a kerdesre valaszoljatok,mindazt amit leirtatok en is tudom.tehat magas cukor,rosszullet es mig kijon a mento addig?
2012. febr. 2. 14:48
 9/9 anonim ***** válasza:

így értettem én is,gondolom ha közeli családtagról van szó akkor tudod hogy van e nála inzulin és h mennyit kell neki adni..Nem úgy írtam,hogy egy idegennek csak úgy beszúrsz egy kis inzulint,ha épp van nála...

Én még mindig úgy tudom,hogy itt kizárólag az inzulin segít ha tudod mennyi kell persze.

2012. febr. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!