Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szülés után eszméletlen...

Szülés után eszméletlen viszketés, égő érzés de mitől lehet ha nem is vagyunk együtt?

Figyelt kérdés
Szülés előtt klion tabit szedtem, utána még 1x voltunk együtt a Párommal, hogy hátha megindul a szülésem ugyanis magától nem akart. Most abszolút nem vagyunk együtt mivel a 6 hetet ugye elvileg kötelező kivárni és mi szeretnénk ezt betartani, nekem mégis eszméletlenül viszket és ég odalent, megbolondulok tőle és nem tudom mitől lehet. A dokimmal majd a 6 hetes kontrollon találkozom. (4 hete szültem)
2011. szept. 29. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Gomba vagy egyéb fertőzés is kialakulhat anélkül, hogy együtt lettetek volna. Bárhol elkaphattad, gyenge a szervezeted és máris kész a baj. Biztos van valami, miért vársz a 6 hetes kontrollra?
2011. szept. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
valamilyen fertőzést kaptál el sajnos, a tünetek eléggé gombára utalnak ne is szexelj most ha lehet mert elkaphatja a partnered inkább ha mész vissza a nődokidhoz mond el a panaszaidat és majd ír fel valami kúpot+ krémet. De én ajánlanám neked hogy vegyél a gyógyszertárban intim zuhanyt és hozzá laktózos és jódos pezsgőtablettát vegyél és ezzel a kettővel: laktózossal 2 napig napi3szor tusolj fel, utána a jódossal 2 napig napi 3-szor ugyan úgy tusolj fel remélem segít :) üdv.
2011. szept. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

konnyen elkaphattal valamit a korhazban ha ott szultel

ugye a korhaz a betegsegek melegagya, szerintem nem is higenikus es biztonsagos ott szulni, hacsak nem problemas terhesseg, ami miatt muszaly

menj orvoshoz nyugodtan, hogy adjon ra valamit, nem kell ket hetet varni, problemad van, ne szenvedj azert

jobb orvossal konzultalnod, hogy mit csinalj, mivel nem reg szultel, meg ugye szoptatsz es nem mindegy mit hasznalsz

2011. szept. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is szülésnél a kórházban kaptam el eg ilyen gombás nyavalyát, pedig alapból erős az immunrendszerem. Nem is volt ilyen gondom sem előtte, sem azóta. Ennyit a kórházi higiéniáról.

Viszont ahogy már írták előttem, ne várd meg a hathetest, menj el máris. Annyi idő alatt túl is lehetsz a problémán.

2011. szept. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam, hogy ugye vajúdásnál volt minden, pisi, kaki, vér (bocsi a részletességért, aki már szült az úgyis tudja ezt:-)) végül viszont császár lett belőle, 12 óráig örző, utána pedig azt hiszem csak második nap zuhanyoztam le mert miután kiengedtek az örzőbből én nagyon gyorsan össze akartam magam szedni ezért folyamatosan járkáltam, szinte már szaladtam a folyosón és egyszer hirtelen ültem fel az ágyról és az annyira fájt, hogy azt hittem bepisilek és onnantól kezdve kiegyenesedni is alig bírtam. Kicsit megerőltettem magam így a zuhit asszem aznap estére vagy másnap délelőttre hagytam már nem emlékszem pontosan. De a lényeg, hogy nem voltam túl higiénikus állapotban ... Legszívesebben már szülés után lezuhanyoztam volna, vagyis jobban mondva császár után de hát ugye 12 óra fekvés ... stb. Én amikor használtam a wc-t mindig ülőkepapírt tettem rá, minden egyes alkalomkor, ha pedig csak pisiltem akkor ugye nem ültem rá... De könnyen lehet, hogy mégis ott szedtem össze. De eszméletlenül viszket nem is tudom mikor volt utoljára ilyen szintű gombám ... :S Pedig sajnos én gyakran szedek össze fertőzéseket mert nagyon gyenge a védekezőrendszerem, folyton kiújul nálam a gomba ill. a hugyuti fertőzés is ... Peches vagyok ilyen téren. Egyébként azért várok a 6 hetes kontrollig mert rettenetesen lenulláztunk magunkat szüléskor ill. előtte& utána is, most ami pénzünk van annak megvan a helye, fizetésig sajnos várnom kell. 10 ezer ft a magánrendelésen a vizsgálat, most erre nincs 10 ezer forintunk. :( Még 2 hetet kibírok vhogyan! :-) Köszi a válaszokat Nektek!
2011. szept. 29. 13:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy a fertőzést kezeltesd nem muszály a magánorvoshoz menni. Ez nem annyira bizalmi kérdés ilyen értelemben, egyszer kibirnád az SZTK-t
2011. szept. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Régen is jártam SZTK-ba, nem kényes vagyok, de ha egyszer Ő a kezelőorvosom és úgyis mennem kell hozzá kontrollra akkor minek kérjek időpontot a kórházba? Itt úgy működik, hogy a sürgősségire csak SÜRGŐS esetben menjen az ember, minden más vizsgálathoz időpontot kell kérni és leghamarabb 1-2 hét múlva kaphatok mert akárhányszor kértem a kórházba időpontot más orvoshoz, mindig kb. ennyit kellett várnom, addigra meg már ott vagyok, hogy mehetek a 6 hetesre.
2011. szept. 29. 14:03
 8/8 anonim ***** válasza:

Írtad, hogy korábban is voltak ismétlődően ilyen problémáid. Ez nem pech kérdése, kezelés után helyre kellene állítani a hűvelyflórádat. A gyógyszerek nem tesznek különbséget a hasznos és nem hasznos baktériumok között, kipusztítanak mindent, ezáltal gyengül le a természetes védekezőképességed. Ha ezt a mostanit kikezeltetted ne mulaszd el, ma már nagyon jó szerek léteznek erre a problémára. Az egyik legjobb ma a "piacon" a Protexin Gynophilus

[link]

2011. szept. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!