Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Befolyásolja-e a Yasminelle...

Befolyásolja-e a Yasminelle fogamzásgátlót az Imuran tabletta?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az antibiotikumok csökkentik a fogamzásgátló hatását, de nem tudom, hogy ez vonatkozik-e az imuran-ra...
2012. febr. 4. 21:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Alapesetben nem befolyásolja, sőt mindenképpen kell is fogamzásgátlásról gondoskodnod, ha te vagy a párod Imurant szedtek, mivel magzatkárosító hatású. Viszont nem tudom, hogy mire írták a tablettát, mert ha esetleg valamilyen gyulladásos bélbetegségre szeded, akkor ott a hasmenéssel, felszívódási zavarral, sokszor bélelhalással járó alapbetegség miatt előfordulhat, hogy a fogamzásgátló tabletták szedése nem teljesen megbízható (természetesen ugyanez igaz arra az esetre, ha az Imuran mellékhatásként hányást, hasmenést tapasztalnál). Ha valami teljesen más okból kaptad a gyógyszert, akkor hatástanilag semmi köze nincs az antibiotikumokhoz és nem károsítja a bélflórát, így tehát a Yasminelle felszívódását/visszaszívódását sem - a saját szervezeted immunválaszát csökkenti egy összetett mechanizmussal, a DNS-szintézisbe beleavatkozva.

Ezzel kapcsolatban egyébként visszakérdeznék: erről egyáltalán nem tájékoztatott a kezelőorvosod, amikor az Imurant felírta? Tudom, hogy sokszor "futószalagon" jutnak be a szakorvosokhoz a betegek, de azért egy ilyen jellegű gyógyszer hatásait, lehetséges mellékhatásait és az együtt szedett gyógyszereket az orvosnak kellene végigbeszélnie a beteggel..

2012. febr. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! 8 éve vagyok beteg. Crohnikus bélgyulladásom van, az imurant is azóta szedem, de már annyi gyógyszert szedtem, hogy már fogalmam sincs, hogy melyik mire jó...és nem tudtam, hogy az imuran antibiotikum-e...Kaptam infúzión biológiai kezelést (remicadet), most injekcióba kapok humirát, a nemrég kialakult izületi gyulladásomra...Az utóbbi kettőt említettem a nőgyógyászomnak, és azt mondta, hogy ezek mellett szedhetem a Yasmint. Az imurant pedig elfelejtettem neki mondani. Egyébként a fogamzásgátlót pedig azért írta fel, mert a betegségem miatt, nem állt be rendesen a menszeszem...Van amikor kimarad egy hónapot, de általában 2 hetet késik :/
2012. febr. 6. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!