Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Meg tudná e mondani nekem...

Meg tudná e mondani nekem vki, hogy egy dietetikus és egy gyógytornász mennyire keresettek, tulajdonképpen mi a munkakörük, illetve az átlagfizetésük?

Figyelt kérdés
Ebből a 2 szakma közül szeretnék majd választani, mert továbbtanulás előtt állok, és kíváncsi lennék arra, h tényleg jól döntök e... Előre köszönöm a válaszokat :)
2009. jún. 4. 12:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindkettőt csak akkor válaszd, ha nem ijedsz meg a beteg emberektől.


Dietetikus: van olyan kórház, ahol a betegekkel nincs is kapcsolata, mert csak a kórházi diétákat állítja össze ( cukorbetegeknek, vesebetegeknek, zsírszegény ételt, roboráló (feljavító) ételt, ilyesmit) de van, hogy kórházi osztályokra jár a betegekhez és szemtől szembe mondja el nekik az étkezéssel kapcsolatos tudnivalókat, illetve járóbetegeknek segít kiírt időben egy rendelőben.

Fizetése diplomás minimálbér, hacsak nem magánkórház, az államiakban tuti ennyi.


Gyógytornász: csecsemőktől a balesetet szenvedetteken át a kómás betegekig mindenféle beteggel kell dolgoznia. Ez fizikailag is megterhelő egy kicsit. Nagyon szép szakma, de a fizetés itt is ugyanaz. A kórházakban járóbeteget és fekvőbetegeket is tornáztat a különböző osztályokon.


Az, hogy mennyire keresett szakmák nehéz megítélni. Véleményem szerint el lehet velük helyezkedni, főleg a fővárosban.


Remélem tudtam picit segíteni, kórházban dolgozom.

2009. jún. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon is sokat segített :) a fizetés annyira nem is motivál, ink h hasznos legyen amit csinálok :) Mégegyszer köszönöm :)
2009. jún. 5. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!