Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy is van ez? Egy ideig nem...

Hogy is van ez? Egy ideig nem dolgoztam és nem tudtam, hogy lehet magánemberként is fizetni a TB-t, szal nem fizettem.

Figyelt kérdés
Egy ideig nem dolgoztam és nem tudtam h lehet magán emberként is fizetni a TB-t, szal nem fizettem.A mostani munkahelyemen nem akar bejelenteni de tanuló vagyok (estin) és nem tudok máshova menni.Ha most magánemberként elszeretném kezdeni fizetni akkor tényleg visszamenőleg is ki kell fizetnem ami nem volt?? ÉS ha munkaadó jelent be?
2009. jún. 6. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Sőt, szerintem eleve fel fognak keresni (APEH), ha nem fizeted, mert kötelező. Érdeklődd meg valami irodában.


Velem simán megtették, mikor kikerültem egyetemről, hogy küldtek egy levelet, hogy x ideig nem kell fizetnem mert átalakítják az adatbázisukat vagy ilyesmi. Aztán jogszabályt módosítottak, amiről persze már nem értesítettek, és kb. egy év múlva felkerestek, hogy fizessek visszamenőleg azokra a hónapokra is, kamatostól. Éljen az OEP.


A munkaadó meg valószínűleg azért nem akar bejelenteni, mert akkor neki kéne fizetnie a TB-t helyetted.

2009. jún. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy jogosult egészségügyi ellátásra, havi 4500.- Ft-ot kell fizetned. Be kell jelentkezned az apeh-hoz, és küldenek határozatot meg csekket.

Ha tanuló voltál, a diákigazolványod érvényességi ideje alatt jogosult voltál.

Ha dolgoztál, vagy munkanélküli ellátást kaptál, a munkaviszony ill. a munkanélküli ellátás lejárta után még 45 napig (de max. ameddig biztosított voltál) még nem kell fizetned, csak a 46. naptól.

Az oep.hu-n meg tudod nézni (most éppen nem, mert karbantartásuk van)

De ha alacsony az egy főre jutó jövedelmetek, és nincs vagyonotok, az önkormányzat fizeti utánnad a járulékot (be kell menned és kérvényezned)

2009. jún. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, igen, ezeket tudtam, vagyis akkor nem biztos h ki kell fizetnem utólag? augusztustól nem dolgoztam és nem is voltam diák már.vagyis akkor így szeptembertől.
2009. jún. 6. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!