Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magamnak fizetem a TB-t, mert...

Magamnak fizetem a TB-t, mert külföldön dolgoztam, az új munkahelyemen amíg nincs szerződés, ők nem fizetnek. Honnan tudhatnám meg, hogy pontosan meddig érvényes a TB-m? Mármint hogy melyik hónapra van még befizetve, mert elkavartam a csekkjeim?

Figyelt kérdés
2009. aug. 23. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdést.

Külföldön feketén dolgozol és otthon magad fizeted a tb-t? Ha magad fizeted azt hiszem addig vagy biztosítva míg fizeted, szóval ha Juniusban fizettél utoljára akkor már juliusra nem vagy biztosítva. Ha az elözö munkahelyed megszünt ami hivatalos volt akkor 45 napig még biztosítva vagy.

Nagyon egyszerü az apeh-nél kell meg kérdezned.

2009. aug. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi!Egyébként nem feketén dolgoztam kint:)Bejelentett állásom volt egy külföldi gyermekintézményben!
2009. aug. 24. 23:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha bejelentett állásod volt akkor ott fizették a Tb-t hogy ilyen esetben mennyi a türelmi idö azt nem tudom.

Két országban tb-t (és egyéb járulékot) nem fizethetsz. Vagy is ha külföldön bejelentett munkád volt, ott kell hogy biztosított legyél így magyarországon nem lehetsz biztosítva.

2009. aug. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!