Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Háziorvos váltással kapcsolato...

Háziorvos váltással kapcsolatos kérdések? Bővebben lent:

Figyelt kérdés

Ugy érzem, hogy cinikus és felületes a családunkkal. Ma eldöntöttem váltok. Nyugodtan írjátok meg, ha úgy látjátok, hogy nem kellene.

1. Az első felháborodásom akkor volt, amikor kiderült, hogy a 75 éves anyósommal 12 éve szedeti ugyanazt a depresszió elleni gyógyszert, amelyet 2 hónapnál hosszabb ideig nem szabad egyhuzamban szedni.

2. Nem lehet csak a rendelői számon hívni,amikor nem volt bent ügyelet, mentő...az idős anyoshoz.

3. Amikor elmentem kb. egy éve a rendelőbe, hogy beutalót kérjek, mivel a korházi dokim mondta (műtve volt a bokám), felháborodva mondta, hogy mért nem kértem időpontot.

3. Ma felhívtam, hogy elmondjam szeretnék egy beutalót laborba, mert hull a hajam,törik a körmöm,begyullad a körömágyam, és napok óta nagyon fáj a gyomrom, március 27-re adott időpontot, mert, hogy meg kell vizsgálnia. Csak el se tudom képzelni: mit vizsgál. Nem a torkom fáj.... És, ha addig gyomorfekélyem lesz? (hajlamos vagyok rá)...

Ti hogy vagytok a háziorvossal? Mit lehet elvárni tőle?

Én vidéki lány vagyok. Nem vagyok beteges, de ott egész másképp volt. 7 éve lakomPesten és azóta nem voltam összesen 7-szer a háziorvosnál, de mindig volt valami amirosszuléríntett.

Ha váltanom kellene, mi a módja a váltásnak?


2012. márc. 7. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:

A váltás nagyon egyszerű, elmégy ahhoz akit választottál - ugye ha ott is úgy szokás akkor kérsz időpontot - és megmondod neki hogy szeretnél hozzá bejelentkezni.

Onnan majd ők elküldenek egy levelet a jelenleginek, hogy a papírokat/adatokat juttassa el hozzájuk.

2012. márc. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*hozzá bejelentkezni - mármint hogy ezentúl ő legyen a háziorvosod. Félreérthetően írtam.
2012. márc. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hogy még egy harmadik választ is írjak: a legtöbb orvos nem szereti, ha megmondod mit szeretnél (pl. laborbeutalót).


El kell mondani mi a baj, hagyni kell hogy megvizsgáljon, aztán ha nem azt mondta amit vártál akkor rábeszélni. :)

2012. márc. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Összességében csak annyit tudok mondani, hogy úgy általában az orvosok nagyon nem szeretik, ha a beteg mondja meg nekik, hogy mit és hogyan csináljanak....:(

A depresszió elleni szert elsősorban a neurológus szakorvosnak kell kontrolállni. Az, hogy csak a rendelőben érhető el valóban helytelen, mert 8 órában kell rendelkezésre állnia. Azt nem értem igazán, hogy ha a kórházi orvos akart végeztetni valamilyen vizsgálatot, akkor miért nem adott Ő beutalót?

Ha telefonon kértél ma beutalót, akkor jogos a felháborodása, hisz Ő utal be tb. által finanszírozott vizsgálatra, tehát mondhatja azt, hogy menj be személyesen, hisz meg kell indokolnia, hogy miért küld laborba, és ha egyébként nem jársz hozzá, valamit kell írnia a beutalóra (az más kérdés, hogy nem is helyes az, ha a beteg telefonon "rendel" magának vizsgálati beutalót).

A leírtakkal senki nem akartam sem védeni sem marasztalni, csupán a tapasztalataimat próbáltam leírni. Mindehhez még azt is elmondom, hogy ha mégis váltasz (egy évben egyszer jogod van indoklás nélkül ehhez), egyáltalán nincs garancia arra, hogy a "jövendő" orvosod nem fog-e hasonlóképpen eljárni ilyen esetekben.

2012. márc. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!