Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Derékból combig terjedő...

Derékból combig terjedő fájdalom és néha viszketés. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Derékból kezdődő fájdalommal indult aztán minden egyes nap tovább terjedő fájdalmat érzek a jobb combom külső részén.

Amely úgy jelenleg combközépig terjed érintésre és néha mozgásra is fájdalmas. Tegnap arra lettem figyelmes hogy nagyon viszket.

Február 27-én a jobb oldalra a "faromba" kaptam egy

Voltaren injekciót menstruációs görcs miatt.

Lehet ennek köze hozzá?

Valakinek valami ötlete?


2012. márc. 7. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy köze lenne az injekcióhoz (ha mégis, az korábban jelentkezett volna). Előfordulhat, hogy egy pici idegszálat eltalál a tű, de az nem szokott ilyen jellegű panaszokat okozni.

Figyeld, nem dagad-e a lábad vagy nem színeződik-e el - ha nem múlik 1-2 napon belül, mutasd meg orvosnak.

2012. márc. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Időben van összefüggés a kettő között?

Ez bizony lehet a lumbális 4-5-ös csigolya problémája is, mivel ott lépnek ki az alsó végtag idegei. Nem lenne haszontalan orvoshoz vinni azt a lábat (pánikolni azért nem kell, de jobb a bizonyosság).

2012. márc. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ma voltam gerinc röntgenen, igaz nem a fent említett okból, hanem még decemberben igen erős mellkas fájdalmaim voltak, bordák, szegycsont környékén. De az azóta megszűnt, néha vissza tért, de olyan nagy gondot már nem okozz.

Na és végül is mára kaptam időpontot.

Az eredmény:

NYAKI GERINC KÉTIRÁNYÚ:

Nyaki borda nincs. Az atlas hátsó ívén foramen arcuale atlantis. Szabályos csigolyák. A C/4-5 egymás felé tekintő dorsalis peremein forament is szűkítő hyperostosisok vannak. Az intervertebralis rések megtartottak.

HÁTI GERINC KÉTIRÁNYÚ:

LUMBOSACRALIS GERINC KÉTIRÁNYÚ:

A háti gerincben minimális fordított S alakú, lumbalisan enyhe balra hajló, kissé torsios jellegű scoliosis van. A lumbalis lordosis és háti kyphosis megtartott. A csigolyák szabályosak. Peremsarkak helyenként kihegyezettek. Az L/5 csigolya részlegesen sacralizált.

az L/2 ventrocranialis pereme kissé lekerekített.

Az intervertebralis rések nem szűkebbek.

T.I.


Na valaki erről valamit?

Mert nem értek belőle semmit, orvoshoz meg majd csak jövőhéten ha tudok menni. Persze ha nagyon sürgős, mert dolgoznom kell.

2012. márc. 8. 12:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Ebben nincsen semmi sürgős kórkép, alapvetően normális, enyhe gerincferdülés (scoliosis), kis meszesedés a nyakadban, ami az életkor előrehaladtával elég gyakori, és az utolsó deréki csigolyád részben hozzánő a keresztcsonthoz (ez nem tudom, mennyire nagy öröm). Amit én írtam, az idegi probléma, nem mutatja ki a röntgen.
2012. márc. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem, csak gondoltam leírom hátha van valami köze hozzá, egyébként 22 éves vagyok.

Köszönöm a választ!

2012. márc. 8. 12:37
 6/6 A kérdező kommentje:

Időbeli egyezés talán annyi van hogy másnap kezdtem el érzeni a fájdalmat a derekamban majd fokozatosan napról-napra a combom külső részén haladva combközépig érzem és néha viszket is. Azt már megfigyeltem hogy reggel az ébredés után kevésbé érzem majd a nap előre haladtával egyre inkább fokozódik a fájdalom, de jelenleg inkább csak érintésre.

Ha az idegekkel van probléma akkor milyen orvoshoz forduljak(háziorvoshoz nem tudok)?

Az hogy összenő a keresztcsontommal az utolsó csigolyám az miben nyilvánul meg(fájdalom, nehézkes mozgás, stb.), milyen következményei lehetnek?

2012. márc. 8. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!