Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Elösször megyek véradásra,...

Elösször megyek véradásra, sok vért vesznek le? Ilyenkor elszédül a véradó és lecsökken a vérnyomása?

Figyelt kérdés
2009. jún. 15. 07:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

4 dl vért vesznek le, ez nem sok, cak annak tűnik.


Véradás előtt úgy fél órával egyél egy kiadósat, akkor nem leszel rosszul. Utána is egyél, ha tudzs és fogyassz sok folyadékot.


Nagyon fontos, hogy ne menj vért adni éhesen, szomjasan vagy kimerülten, mert akkor nagy az esélye, hogy rosszul leszel.

2009. jún. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Pár jó tanács még, ne ülj fel hirtelen, a kemény fizikai terhelést kerüld vagy 10-12 óra hosszáig. Hiába nem nagy mennyiségű vért vesznek, de mégiscsak vérveszteség, és a szervezetnek pótolnia kell azt. Én egyszer voltam vért adni, de akkor is rosszul voltam(hívni kellett orvost), pedig ettem előtte. Azt hiszem ezt inkább kihagyom.
2009. jún. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!