Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Regisztrált munkanélküli...

Regisztrált munkanélküli vagyok, és ha beteg vagyok akkor az ellátásért kell fizetnem?

Figyelt kérdés
Ilyenkor a TB-t ki fizeti? Mert ha nekem kell akkor minek fizettem eddig hosszú éveken keresztül? Sajnos nem állok úgy anyagilag,hogy minden hónapban befizessem azt az 5100 forintot!Vagy ha regisztrálva vagyok akkor lehet nem is kell?Köszönöm előre is a válaszokat!

2012. márc. 28. 09:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Önkormányzathoz kérvényt kell benyújtanod, hogy fizessék helyetted.
2012. márc. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amíg regisztrált álláskereső vagy, addig nem kell.Ennek max. időtartama ugye 90 nap, utána még van 45 nap türelmi idő, ameddig nem kell fizetni. Amúgy az összeg már 6390Ft/hó.
2012. márc. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Már nem 5100, és ha nem egyedülálló vagy nem biztos az önkormányzati sem, mert jövedelem függő.
2012. márc. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is akartam kérvényt írni, aztán megláttam miket kell megadni és inkább nem írtam meg :D Kb. körberöhögtek volna, hogy most vagy beírom szüleim lakását, ahol 4-en dolgoznak, vagy albérletet, ahol párom sokat keres.
2012. márc. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Már nem 5100 forint??Nem tudom mi lesz ezzel a társadalommal...
2012. márc. 28. 09:50
 6/10 Rsta válasza:
Ha kapsz álláskeresési járulékot - ha jól emlékszem, akkor valami ilyesmi néven fut a dolog -, úgy a TB-det is fizetik. Ha nem, akkor a helyi önkormányzatnál kérvényezni kell, a RÁT támogatást. Ez az aktív korúak rendelkezésre állási támogatása. Ha megkapod, akkor ingyenesen jár az orvosi ellátás. Persze ha behívnak közmunkára, akkor "rendelkezésre kell állnod". Ha jár a RÁT, de megtagadod a munkát, akkor megvonják és azt hiszem egy évig nem is igényelhetsz semmilyen támogatást.
2012. márc. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ha megtagadja 3 évig nem igényelhet támogatást.
2012. márc. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kérdezőnek: igen, ha az egy főre jutó magas, akkor nem adja meg az önkormányzat. ha jól keres a párod, fizesse ki Ő.
2012. márc. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem,csak ha mondjuk nem találok munkát a közel jövőben (Ami nem meglepő sajnos...) akkor ha tételezzük fel egy év múlva találok munkát akkor 12 hónapot fog kérni az Apeh tőlem visszamenőleg??De Hölgyeim és Uraim, ez nem felháborító?? Nah,itt ezen a ponton mondom most végleg,hogy rakják bele a f.szukat! Én lépek! Amúgy köszi mindenkinek a választ még egyszer! :)
2012. márc. 28. 10:07
 10/10 anonim válasza:
ha regiszttrálva v akkor nem kell fizetned! viszont, én is feltennék egy kérdést hátha tudtok rá mondani valamit. nekem kb 2 hete kellett volna megjelenjek a munkanélkülibe. és elfejtettem. gondolom, azonnal töröltek is.. és kb egy hete jött ki az önkormányzattol a beteg ellátási papirom h jogosult vagyok rá. msot akkor az még érvényes?
2014. febr. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!