Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tartósan beteg vagyok (asthma)...

Tartósan beteg vagyok (asthma) kicsi korom óta! Van közgyógy igazolványom. Jár-e még nekem valami segély szerűség? Ha igen hol tudok ennek utána kérdezni? Már családi pótlékot nem kapok. és dolgoztam, de most már munkanélküli vagyok! 21 Éves

Figyelt kérdés
2011. febr. 17. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Az OEP-et és az önkormányzatot kellene megkérdezned.
2011. febr. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Az én fiam is asthmás, de ő rá jár még csp, emelt szintű. Sajnos semmi más támogatás nem jár. Illetve vannak olyan önkormányzatok, ahol adnak a tartós betegség miatt pl karácsonyi támogatást. Az elmünél és a gázműveknél védendő fogyasztónak minősülhetsz, de ez sem anyagi juttatás. Szia.
2011. febr. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!
2011. febr. 17. 16:12
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha emelt csp-t kaptál 18 éves korod előtt, akkor beadhatod a kérvényed, hogy kérnél emelt cspt saját jogodon. DE! Akkor el kell mennem az ORSZIba felülvizsgálatra ahol megállapítják, hogy tényleg tartós beteg vagy-e. Ez vissza a MÁK-nak és ők meg a szakvélemény alapján meghozzák a döntést.

Én 22 vagyok és saját jogomon kértem a csp-t ami jár is. Sőt visszamenőlegesen 6 hónapra is megkaptam. Szóval esetleg még ezt lehet megkérdezned.

További támogatást azért nem kapsz, mert az asztma nem számít nagy mértékű egészségkárosodásnak.

2011. febr. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!