Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ma délután beleléptem egy...

Ma délután beleléptem egy levágott nád maradékába. A cipőn keresztülment és beleállt a talpamba, ami kicsit vérzett de nem tulajdonítottam neki nagyobb jelentőséget. Hogyan kezeljem mit csináljak hogy ne fertőződjön el, vagy ne legyen semmi baj?

Figyelt kérdés
Mostanra feldagadt a talpam a seb körül és fáj ha rálépek, olyan érzés mintha egy kis párnán lépkednék :S

2012. márc. 31. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:
el kéne menned az ügyeletre, minimum egy tetanusz injekció kéne + a sebet ki kéne tisztítani és gyulladáscsökkentő
2012. márc. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ilyen sebet azonnal ki kell tisztítani. Addig nyomkodni, amíg tiszta vér nem folyik belőle. Jó módszer a kiszívás, vagy fertőtlenítőszeres kiáztatás. Ha nem tettél semmit sem magadért, akkor vagy elmégy dokihoz, vagy hagyod továbbra is így.
2012. márc. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Okés köszönöm a válaszokat! Hát sajnos ma már nem tudtam/tudok elmenni dokihoz, a kórház meg legközelebb 40 km-re van, ilyen üzemanyag árak mellett inkább nem utazok ennyit inkább megvárom hogy mi lesz vele. Kitisztítottam, lemostam, most talán jobb lett nem is fáj annyira. Reggelre kiderül.
2012. márc. 31. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!