Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Üdv! Igaz az, hogy az antidepr...

Üdv! Igaz az, hogy az antidepresszánsok és nyugtatók (xanax, frontin) valójában idegmérgek? Amik szívritmus zavarokat és hirtelen vérnyomás kiugrást is kiválthatnak?

Figyelt kérdés
Mert pánikbetegként ezeket kell szednem, és mikor nem veszem be pl 1 hétig nincsen ritmus zavarom, csak erről nemkönnyű leszokni és a függőség miatt ismét jön ritmus zavar amire ismét elkezdem nagy adagokban szedni és ismét visszatérnek a ritmus zavarok.

2012. ápr. 5. 18:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy ismerösöm a kórházban kötött ki, majdnem belehalt.
2012. ápr. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, idegméregnek semmi estere sem nevezném őket. Igaz, hogy lehetnek káros mellékhatásaik is , mint minden gyógyszernek, meg nagy mennyiségben akár halálos mérget jelenthetnek, de a szívritmust és a vérnyomást csak egészen kivételes esetben befolyásolják. (Van ilyen lehetséges mellékhatás, de az egyénenként változó, és attól meg pláne nincs idegbénító hatásuk.)
2012. ápr. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Első. Igen én is kórházba kerültem, nemhogy nem segített a rohamomon de sűrűbbé válltak a ritmuszavaraim tőle és a vérnyomásom az egekbe szökött. Pedig fizikailag tökéletesen egészséges a szívem.
2012. ápr. 5. 18:48
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Akkor sem idegmérgek, sok alternatív szer is van, meg kell mondani a pszichiáternek (vagy annak, aki felírta), hogy nem jó. A Frontint adják pánikbetegségre, de én például mást kaptam, és be is vált. Lehet egyéni érzékenység, allergia, szó se róla. Nem vagyunk egyformák.

2012. ápr. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
18:51-es, névszerint mit kaptál ?
2012. ápr. 5. 18:58
 6/6 rgabor73 válasza:

En is panikbeteg vagyok meg talan dpressios is. Az egesz 2009 ben kezdodott enyhe magas vernyomassal(140/100). Ekkor meg semmit nem kaptam, inkabb tobbet mozogtam. Sajna nem tudtam kordaban tartani.2011 re 190/120 vernyomasra ratettek a gyogyszerre. Az eleg jol tartja normalis szinten viszont kozben panikbetegsegem is kialakult. Sok mindent kiprobaltam, veny neluli dolgokat, homeopatias dolgokat de semmi sem valtoztatott az allapotomon. 2011 vegen vegul kaptam 0.5 xanaxot. Feltem beveni de aztan bevettem eggyet. Soha eletemben nem aludtam ojan jol mint aznap ejjel. (Alvaszavaraim is voltak/vannak). Utanna ugy dontottem csak akor veszem be ha erzem szarul vagyok. Akkor is csak egy felet, tehat 0.25 megfelelojet. Lasan majdnem egy eve, es nem szoktam hozza. Nekem nagyon segit ha erzem jon a panik. Kb egy honapja viszont talaltam egy herbal keszitmenyt. Theanine a neve. Abbol szedek minden nap egy kapszulat es nagyon jo mertekben lenyugtat majdnem egesz napra.


Amit itt leakartam irni igazabol az az hogy mindekinek mas a realcioja egy adott gyogyszerhez. Valakineksegit, valakinek nem. Valakinel semmi mellekhatasa sem lesz, valakinel meg durva hatasai is lehetnek. Ezert is van hogy meg kell talald azt ami neked eppen megfelelo.

2012. júl. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!