Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Érvényes a tb-m az én esetemben?

Érvényes a tb-m az én esetemben?

Figyelt kérdés

Szóval februárban megszűnt a tanulói jogviszonyom, de kiiratkozásnál nem vették el a diákigazolványomat, amin 2011-2012es matrica van, és nem tudom, hogy most az iskola kinek jelenthette, hogy nem vagyok tanulói jogviszonyban, tehát elvileg most van "érvényes" diákigazolványom, bár nem szeretnék törvénytelenséget elkövetni, így most nem nagyon akarom használni az igazolványt, de reménykedek benne, hogy ez most tb-t biztosít, de nem hiszem. Már egy hónapja vagyok regisztrálva a munkaügyi központban és azt tudom, hogy 45 napom van rá, hogy elintézzem a tb-met, de most az a helyzet is elő állt, hogy már bármikor hívhatnak dolgozni, így most nem tudom, hogy mitevő legyek, ráadásul mostanában szeretnék elmenni szemészetre is, de így nem merek.

Szóval mi a teendő az esetemben?


2012. ápr. 10. 20:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Attól hogy a diákod a kezedben van, semmi köze a TB-dhez, használd nyugodtan utazásokhoz. Viszont TB ügyben a NAV-hoz kell menni. Én is kb hasonlóan vagyok, február 15-el megszűnt a jogviszonyom, a munkaügyiben a NAV-hoz irányítottak, hogy ők tudnak pontosat mondani ezügyben. Meg annyit hozzátettek, hogy 6000 párszáz Ft most havonta az összeg (emeltek rajta). Én is csak a héten leszek okosabb ezügyben
2012. ápr. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A diákodat használd csak nyugodtan, ha van rajta érvényes matrica.


Az én esetem jóval bonyolultabb. Voltam külföldön is, meg össze-vissza.

Én egyszerűen bementem a NAV-hoz, és megkérdeztem, hogy akkor most van-e biztosításom, vagy sem. Mondták, hogy van, a csekket majd később küldik.

Ha tudom igazolni, hogy csóró vagyok, akkor az önkormányzat kifizeti helyettem - de azt is kérvényeznem kell - ha nem, akkor nekem kell kifizetni. Napi 173 Ft most a díj, ha jól tudom.

2012. ápr. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!