Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van egy csúnya anyajegyem!...

Van egy csúnya anyajegyem! Lehet melanoma?

Figyelt kérdés
Ma elmentem bőrgyógyászatra és azt modnta hogy el kell mennem kivágatni szövettanira és akkor megtudják mondani hogy melanoma-e..De remélem nem elévégre 16 éves vagyok és olyan helyen van az anyajegy ahol még nap sem éri..szoláriumba pedig nem járok..Szerintetek?irjatok tapasztalatokat..
2009. jún. 19. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:
hát én nem tudom.de az orvosok szeretnek elkapkodni mindent!nekem is van anyajegyem ,néhány ,amikor elmentem orvoshoz megtiltotta a szolit,mert rákos leszek ezzel kezdte!!Hát köszönöm!!keresek 1 másik orvost mert ez hülye!!hogy lehet ezzel kezdeni?!volt más problémám is a combtövemben a nyirokcsomok meg voltak nagyobbodva,az orvos elilyesztett hogy ki kell sürgösen venni!!sok szenvedésen mentem keresztül e miatt,és még fogok is !!kiderült h nyirokkkeringési zavarom van és ezzel h kivették onnan a nyikorcsomót csak még sullyosabb lett a betegségem!!!!erről ennyit !szerintem nézezsd meg még más bőrgyogyásszal is !!!!ne ugorj bele rögtön!!!
2009. jún. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerencsére a melanoma nem túl gyakori. a tünete általában az, hogy egy meglévő anyajegy alakja elváltozik, megnő, sötétett lesz, sebesedik. ha csak önmagában van egy "csúnya" anyajegyed, az nem jelenti rögtön azt, hogy melanomád van (plána, ha nem is napozol).

de ha netán mégiscsak melanomás az anyajegy, és időben eltávolítják, nem képez áttáteket. majd a szövettanból kiderül minden.

ezért nem szabad ész nélkül napozni. én már évek óta kizárólag 30-as naptejjel napozok és nem törekszem arra, hogy csokibarna legyek, mert nagyon-nagyon káros. szoliban meg egyszer voltam idáig életemben és többet nem is megyek.

2009. jún. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sajnos a melanoma egyre gyakoribb!

Hallgass mindenképp az orvosra és szedesd le az ominózus anyajegyedet, ha esetleg problémás is akkor is ha időben kiszedik ép környzettel, akkor a későbbiekben nem fog problémát okozni. Ha meg egészséges, márpedi miért ne lenne az akkor megelőzöd a bajt. Nekem március végén vettek le 3-at, igaz inkább kozmetikailag akartam őket eltüntetni, de az egyik egy nem túl régi anyajegy volt, ami 2-3 év alatt alakult ki, sötét is volt és nőtt is. Szerencsére szövettanilag épek voltak. Nem fáj a műtét, 10 perc az egész kb. 10 nap 2 hét múlva pedig varratszedés.

2009. jún. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszia válaszoakat..végüis ugy nem változott meg sötét volt eddig is ..cs. ahogy nőtt a terület úgy nőtt az anyajegyem...és most nagyon rámhozta a parát:S:S
2009. jún. 19. 12:15
 5/9 A kérdező kommentje:
mennyi idő latt tudo meg a szövettan eredményeit?
2009. jún. 19. 12:18
 6/9 anonim ***** válasza:
Mire mész varratszedésre meglesz a szövettan is, de minimum egy hét az eredmény, inkább 10 nap.
2009. jún. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
0%
mi az a melanoma?? :D
2009. júl. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nemtudod miaz? wikipédia, google, azonnal
2010. aug. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Megkérdezhetem hogy mi lett az eredmény?
2011. máj. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!