Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Anyukámnál epekövet állapított...

Anyukámnál epekövet állapítottak meg, most kórházban van, holnap műtik. Akinek volt már ilyen műtéte, írna a tapasztalatairól?

Figyelt kérdés
nem tudom, hogy nyílt vagy laparoszkópos műtét lesz-e, holnap derül ki. tudom, hogy ez ma már rutinműtétnek számít, de aggódom...
2012. ápr. 23. 22:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Én dolgoztam sebészeten ahol naponta 5 ilyen műtétet csináltak. Még a nagyon idősek is jól szokták viselni, laparoszkóppal már másnap szaladnak, normál műtéttel mondjuk 2 nap. Szövődményt sosem láttam, gyorsan felépülnek és jól szokták viselni, nem is egy vészesen fájdalmas műtét. Nincs min aggódni.
2012. ápr. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nyugi, teljesen rutinműtét. Engem hétfő reggel műtőttek, kedd reggel már pakoltam haza :D
2012. ápr. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam :)
2012. ápr. 23. 22:43
 4/10 anonim ***** válasza:

Minden bizonnyal laparoszkópos lesz,már csak speciálisesetben vágnak nagyot.

Én este már kimentem lefürödni (akkor még lógott a cső belőlem), másnap már szaladgáltam,harmadnap mentem haza

Szerencsére az én májam jól működik,termeli az epét ha kell, hólyag nélkül se kell diétát tartanom.

2012. ápr. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Főleg ha laparoszkópiával csinálják, 3 pici vágás az egész.
2012. ápr. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az érdekes, amit az első két válaszoló ír... 2.: neked kivették az egész epédet és másnap mentél haza?


2-3 napig bent tartják a műtét után a betegeket, mert katéterezni kell, mert folyadék ürül az epe helyére egy darabig. Ezért bent van egy cső, azon keresztül kifolyik, aminek kell egy zacsiba és azt cserélgetni kell, mert párszor feltöltődik... utána meg még össze kell varrni azt az egy lyukat... plusz első napokban diétázni sem árt...

2012. ápr. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, kivették és másnap mentem haza. Mivel nem volt begyulladva az epém, véletlen derült ki, hogy teli van epekövel. Egyetlen tünete volt, hogy ha menstruáltam, akkor nagyon fájt, semmi más. Csövet se kaptam, rögtön összevarrtak.
2012. ápr. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én harmadik vagyok, éskivették teljesen és csövem is volt, de csak 1 plusz napig voltam bent.

és nem varták alyukat, csak kihúzták a csövetés úgy hagyták. Mondták,hogy diétázzak,deéhes voltam.És azóta sem kellhála Istennek diétáznom.Ehetem a tejfölt nagykanállal

2012. ápr. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok: diétázni egyáltalán nem kellett, se előtte, se utána.
2012. ápr. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
diétázni annakkell,akinekamájamár nem tud elég epét termelni elég gyorsan.Mert akkor ugye nincs "tartalék" ami nortmál esetben a hólyagban van. De akinek amája jólmáködik és azonnalelég epét termel,annak nem kelldiétátnia, ehet zsírosat nyugodtan
2012. ápr. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!