Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hormonkezeléshez is kell...

Hormonkezeléshez is kell pszichológia szakvélemény? Vagy csak a nemi átalakító műtéthez? Értelmes válaszokat esetleg akik átestek rajta!

Figyelt kérdés
2012. jún. 3. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Miféle hormonkezelésre van szükséged, mi a probléma?

Ha olyasmiről van szó, hogy nőként szőrösebb vagy, mint egy férfi, vagy férfiként egyre nőiesebb és a vérvizsgálat is kimutatta, hogy súlyos mértékben felborult a hormonháztartásod, akkor ahhoz nem kell külön szakvélemény, hanem beviszed az orvosodnak a papírt (az eredményt, leletet) és felírja a gyógyszert.

Pszichológiai szakvélemény ilyesmihez teljesen felesleges lenne, szerintem nem kell. Ez olyan, mint amikor beteg vagy és egyértelműen kezelésre van szükséged a normál állapot eléréséhez/fenntartásához. Nem akarsz magadon drasztikus változtatást, csupán beállítani a normál működést.


(A nemátalakító műtétnél kell, ismerőseimnek is kellett pszichológiai szakvélemény, ez biztos.)

2012. jún. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nemi átalakító műtéthez tudom hogy kell! :)De én egyenlőre csak hormonkezelésen szeretnék részt venni ami által nőiesebb tudok lenni..
2012. jún. 7. 19:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Amennyiben nem a normál állapot visszaállítása a cél, akkor valószínűleg kelleni fog.

(Azt semmiképp sem javaslom, hogy ezt megkerülve, pl. illegális úton szerezd be a dolgokat, mert tönkreteheted vele a szervezeted.)

Szerintem beszélj erről orvosokkal (ezt nem háziorvos intézi, de kezdheted a dolgot nála is) és menni fog a dolog.


A pszichológiai szakvélemény miatt egyébként nem kell aggódnod, hiszen ha tényleg ezt szeretnéd, határozott és kitartó vagy, akkor megfelelő eredményt fogsz kapni.

Különben is legtöbbször csak beszélgetés van,feltesz pár kérdést és kész. Azt méri, hogy mennyire szeretnéd, miért és mennyire vagy tisztában a dolgokkal.


Javaslom, hogy meleg/transz fórumokon, oldalakon beszélj erről az emberekkel, ők biztos pontosabb tanácsot tudnak adni. :)

Esetleg itt van ez az oldal is:

[link]

Itt van mindenféle orvos, pl. endokrinológus, urológus, andrológus, pszichiáter stb.

A szakemberek résznél pedig a pszichológusok:

[link]

2012. jún. 8. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2012. jún. 12. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!