Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Francia Buldog nevelése?

Francia Buldog nevelése?

Figyelt kérdés
Most fogok venni egy kisfiú Francia Buldogot, régóta szeretem ezeket a fajtákat, játékosak, vidámak, ragaszkodnak a gazdihoz, stb.De egyre azért kíváncsi lennék, hogyan neveljem meg következetesen? Mert olvastam, hogy ha nincs jól megnevelve, esetleg még agresszív is lehet, vagy haraphat, szemtelen lesz.Elsősorban tapasztalatokat szeretnék olvasni, de bárki aki tud ehhez a témához hozzászólni, írhat nyugodtan, megköszönök mindenféle segítséget!

2012. jún. 6. 14:31
 1/1 anonim válasza:
Nekem 4éve van egy franca bulldogom, aki eléggé el lett kényeztetve(minőségi táp,ágyban alvás és hasonlók),nekem az a véleményem ezek a kutyák akkor válhatnak agresszívvé ha kiskorukban ok nélkül bántalmazzák esetleg játék céljából túl durván bánnak vele.De rendszerint alap képzést kell nekik nyújtani, ám tudni kell hogy ők a "butább" kutyákhoz tartoznak, illetve eléggé makacs és lutsák.De ez tényleg sokszor a nevelésen is múlik.A lényeg hogy nem szabad nekik mindent elnézni, és mindent megengedni.12hetes kortól már kutyasuliba is lehet őket vinni.A szobatisztaságra pedig egyszerű a nevelés, ha lakásban lesz.(ami ajánlatos hiszen ezek inkább szobakutyák)Óránként majd egyre ritkábban lehetőleg evés után kell őket kivinni,és ha sokszor lesz egyedül arra is fokozatosan rászoktatni hogy félóránként,több óránként egyedül hagyjuk.Kiskorában pedig érdemes több kutyával is sétáltatni illetve hozzájuk szoktatni hogy később ne legyen gond ha másik kutya is kerül a házhoz(persze csak az első oltások után).Én csak ezeket tudom tanácsolni a saját kutyám és az ismerőseim által megfigyelt neveléseknél:) Persze senki se tudja megállni hogy szinte gyerekként kezelje őket, de sokszor nagyon fontos hogy leszidjuk őket, ha valamit nem csinálnak jól.:)
2012. jún. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!