Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha megszűnt a munka viszonyom,...

Ha megszűnt a munka viszonyom, és nem vagyok munkanélküli elmehetek orvoshoz?

Figyelt kérdés
A tb miatt kerdezem,... Akkor fizetnem kell pl a fül orr gégén az esztékába ha me vizsgál a doki? :/

2012. jún. 13. 21:30
 1/5 A kérdező kommentje:
* munkanélkülin
2012. jún. 13. 21:32
 2/5 anonim ***** válasza:

regisztráld magad a munkaügyi központban és kérd az önkormányzatnál hogy fizessék a tb-det


mert ha nem mész orvoshoz akkor is behajhatják utólag

2012. jún. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-esnek sajnos igaza van!


Regisztráltasd magad munkanélkülivé, és akkor egy ideig még biztosítva leszel.

Különben pedig magadnak kell befizetned havonta. Most 6ezer valamennyit kell fizetni.

Ha nem fizeted és elmész orvoshoz, akkor az orvos ellát, de egyből jelentve leszel, és utólag be kell fizetned, meg talán még az orvoshoz menés akkori költségét is, ezt nem tudom pontosan, mert én direkt nem mentem orvoshoz.

Viszont így is szépen megkaptam utólag a csekkeket...

2012. jún. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45 napig még él a TB, anélkül, hogy munkanélkülire mennél. Utána behajtják.
2012. jún. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül hajtják be. Levonhatják későbbi rendezettségből, ha olyan későn veszik észre. Nekem így volt. Nem tudtam, hogy senki nem rendezi nekem. Szemészeten buktam le. Később már rendezve voltam, és akkor jött egy papír. Csak annyit kellett igazolnom, hogy most rendezve vagyok.
2012. jún. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!